Wpis z mikrobloga

Mircy, szukam jakiegoś sedana albo dłuższego hatchbacka do 30, może 35k PLN. Myślałem o #peugeot 508, ale diesle 2.0 HDI w tej cenie mają przebiegi powyżej 150k... Ewentualnie #mazda3, ale też dostać coś sensownego. Macie jakieś pomysły? Sceptycznie jestem nastawiony do całej grupy VW... oglądam też na otomoto ogólnie auta w tej cenie, ale mam wrażenie, że za te pieniądze ciężko coś sensownego kupić, co nie będzie zajechane.
#motoryzacja #samochody
  • 15
@Arctic_Slav: Peugeot 508 i mazda 3 to samochody z różnych segmentów. Zdecyduj najpierw jak dużego auta potrzebujesz, a dopiero później szukaj modeli w danym segmencie. Przy takiej kwocie skupilbym się na segmencie C - focus mk3, astra, Leon, i30, ceed. Jeśli uda Ci się znaleźć coś w segmencie D poniżej 200k REALNEGO przebiegu to będzie graniczyło z cudem.
@Arctic_Slav: mogę Ci sprzedać moja mazda 3 za 50k :) jeszcze jej nie wystawiłem, kupiłem w salonie w krk w 2015 i jestem pierwszym właścicielem. Przejechała 115k i była ciagle serwisowana w aso. PM jak chcesz
@Arctic_Slav: w takim budżecie to raczej tylko wolnossące 1.6, a i tak trzeba będzie pewnie dołożyć do w miarę zadbanego egzemplarza.
Problem z tym 150k przebiegu jest taki, że on będzie tylko na liczniku :)
@Arctic_Slav: mam 407 2.0 HDI, 240 tysięcy przebiegu. Oryginalna dwumasa i sprzęgło, jedyne co przy silniku poza eksploatacyjnymi rzeczami było robione to uszczelki pod pompą paliwa i vacuum i pod kolektorem dolotowym. I jeszcze zawór na pompie paliwa. Całość wyniosła mnie coś koło 1000 zł z robocizną. Jak ktoś dbał o ten silnik (regularna wymiana filtrów, dobre paliwo, studzenie turbiny po długiej jeździe) to te silniki spokojnie po 400-500 tysięcy bez