Wpis z mikrobloga

Wiecie czego brakuje mi w #ps4 i czego pewnie w #ps5 też nie będzie?
Obsługi monitorów ultrawide, dzięki czemu frajda z grania jest jeszcze większa. Już nie mówię o grach multi - tu mogliby zostawić 16:9, bo przy 21:9 ma się przewagę ale w singlu to niesamowita sprawa.
Jest to coś, czego bardzo brakuje mi względem #pcmasterrace - taki Wiedźmin 3 czy jakakolwiek gra w fromacie 21:9 wygląda ciekawiej. A tak jak gram na monitorze to mam cholarne paskie po bokach :D
Xbox pewnie też takiego wspracia mieć nie będzie.
#konsole
  • 35
Wiecie czego brakuje mi w #ps4 i czego pewnie w #ps5 też nie będzie?


@SpiderFYM: Osobnego kanalu programowego na muzyke i dzwieki, ze moszesz se puscic osobna muzyke i grac w gre z samymi dzwiekami bez koniecznosci wchodzenia w opcje dzwieki kazdej gry z osobna.
Do strategii, rpgówi innych gier izometrycznych najlepsze jest 4:3, wtedy widać prawie po równo we wszystkie strony mapy


@dave8: No trochę guzik prawda bo obecne gry są dostosowane do 16:9 i więcej. W takich grach więcej treści po bokach jest przynajmniej dla mnie ważniejsze niż aby było "to samo po równo".
@L3gion: nie wiesz co mówisz, dla przykładu, wolalbys w grze rts fullhd:
4:3 1920x1400
16x10 1920×1200
16x9 1920x1080
21x9 1920x822

Gdzie najwięcej widać??
@dave8: No bardzo fajnie tylko że nie istnieje (cywilny) monitor 4:3 o takiej rozdzielczości więc można sobie gdybać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odpowiedź brzmi, więcej widać na moim 2560x1440 ¯\_(ツ)_/¯
@L3gion: Więcej widac na moim 16:10 2560×1600, natomiast na monitorze 21:9 będzie to tylko 2560 x 1080. I wlasnie o tym caly czas mówię, im szerszy monitor tym mniej widać, więc nadaje sie tylko do specyficznych gier jak np. wyścigi, gdzie ważny jest widok po bokach, a nie góra i dół...
@dave8: No i super, przynajmniej taki sprzęt istnieje. Po co miałbym sobie ucinać ten dodatkowy obraz po bokach? Nawet w FPS nie każdy pro gra na 4:3:

Staying in that position, the player using a 4:3 resolution will not see an opponent coming out of jungle or palace, as their vision will be limited at both horizontal extremes of the monitor, unlike in the 16:9 example where both are clearly visible.
@dave8: no ale mimo wszystko jednak ważniejsze jest co masz po bokach niż trochę wyżej na niebie.

Poza tym

to nie jest dodatkowy obraz po bokach, to jest obciety kawalek obrazu na górze i na dole.


@dave8: w grach nie masz uciętego obrazu na óze i dole tylko włąśnie dodatkowy obraz po boach, zobacz sobie na materaile któy wrzciłęm na górzę.
Z resztą p osamej rozdzielczości powinieneśto wywnioskować:
FULL HD
Więcej widac na moim 16:10 2560×1600, natomiast na monitorze 21:9 będzie to tylko 2560 x 1080


@dave8: #!$%@? XD nie wpadłbym na takie porównanie, chyba trollujesz i po prostu złapałem zarzutkę. To może jak porównujesz monitory to bierz pod uwagę przy okazji to że 21:9 mają też warianty z wyższą rozdzielczością bo z Twoim to prędzej można porównywać 3440 x 1440 albo 3840 x 1600.