Wpis z mikrobloga

Boli mnie to że w szkole nigdy nie nauczyłem się ekonomii, jak działa rynek od lokalnego po międzynarodowy. Tak naprawdę to poza tym co naczytałem w internecie to #!$%@? się znam na tym, a jak chcę głosować w wyborach to powinien być główny czynnik który decyduje o jakości kandydata - poglądy ekonomiczne. Powinien być w szkole taki przedmiot, bo te "podstawy przedsiębiorczości" w liceum to jest jakiś smutny żart, dzieci od podstawówki powinny uczyć się ekonomii na równi z matematyką czy biologią. No tak, tylko kto to wprowadzi? Komu by zależało na tym żeby mieć świadome, wyedukowane społeczeństwo? Odpowiedź w spoilerze.

#gownowpis #zalesie #ekonomia #edukacja

  • 8
a jak chcę głosować w wyborach to powinien być główny czynnik który decyduje o jakości kandydata - poglądy ekonomiczne.


@Virsky: W sensie głosowałbyś na skorumpowanego złodzieja, który akurat ma ciekawe poglądy ekonomiczne?
@wrzesien: w takiej sytuacji traci na wiarygodności, oczywiście o ile wina jest mu bezsprzecznie udowodniona. Powiedziałem że poglądy ekonomiczne powinny być głównym czynnikiem przy wyborze, ale nie jedynym.