Wpis z mikrobloga

@Kasahara: Czy podczas wiosłowania jednorącz hantlem nie powinieneś przypadkiem prowadzić hantli w kierunku biodra?? Tzn mniej pracować bicepsem. Chyba ze takie ujęcie tylko, lub miałeś na celu co innego. Pozdro
  • Odpowiedz
@Kasahara: Robiąc seal rows celujesz w czucie najszerszego grzbietu czy czworobocznego? Nie powinno się przy tym ćwiczeniu prowadzić łokci bardziej na zewnątrz by właśnie odczuć tą górę pleców?
  • Odpowiedz
@smok_bozy:

Nie ma czegoś takiego jak wzorcowa forma danego ćwiczenia zazwyczaj. Wszystko zależy manipulując szerokością chwytu lub torem prowadzenia sztangi. W górę pleców były bardziej wycelowane kroc rows nautralnych chwytem, wioslo focze bardziej w najszerszy. Dodatkowo mała pauza/izometria nawet tak śmiesznym cieżarem jak tu 70 kg potrafi dać ostro w kość. Idealnie jakby ławka jeszcze była bardziej cienka hehe :P

@error666:

Zawsze warto rotować ćwiczenia
  • Odpowiedz
jaka roznica ciezaru na seal row w porownaniu do normalnego wiosla stojac?


@Jampetrarka: Ogromna różnica, jak dobrze pamiętam, w wiosłowaniu sztangą robiłem 200kg x 5 a w seal rows 120kg x 5 czy coś takiego, musiałbym sprawdzić :P

A seal rows świetne ćwiczenie bo pozwala się skupić właśnie na pracy pleców a nie na trzymaniu brzucha czy obciążeniu dolnego odcinka pleców.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: No z tym właśnie zawsze miałem problem jak chciałem przeciążyć fajnie wiosło. Potem przeszedłem na pendlaya ale czucie nie to samo. A teraz to już w ogóle jedynie australijskie jedną ręka mi zostały ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz