Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: a w ogóle co to za podejście: wodociągi są miejskie, więc można wyciągnąć informacje z miejskiej spółki ile kto zużył wody xDDD Jak gminy miały poczcie przekazać dane wyborców to neuropka płakała w niebogłosy, a jak wodociągi mają przekazać dane gminie to już fajnie? Hipokryzja neuropy
  • Odpowiedz
@rzep ten system jest mocno nieidealny i już miałem pisać krytyczny komentarz ale jakby się tak zastanowić to przy bardzo prawdopodobnych problemach z ilością wody spowodowanych nadchodzącymi suszami to może być dodatkowy bodziec aby tę wodę oszczędzać. Ciekawe tylko czy ludzie nie będą bardziej kantowac przy segregacji śmieci wymagających mycia.
  • Odpowiedz
@rzep w zeszym roku wykanczalem mieszkanie. Zużycie wody zwiększone, a kontener na odpady budowlane był osobno zapłacony. Mam ogród, który latem podlewam. Nie mam osobnego licznika na podlewanie bo obecnie jest radiowy i za drugi musiałbym sporo zapłacić plus nie wiem czy nie trzeba kuc ściany aby wpiąć się w rurę,która wyprowadza wodę na ogród. Dodatkowo taki pozornie głupi argument jak to, że w ciepłym sezonie mocno się pocę, w związku
  • Odpowiedz
@rzep: Jest tylko jeden mały błąd obywatela kryjącego się za nickiem TVN Korea. Mianowicie do Ziemca należy się zwracać per towarzysz. Towarzysz dziennikarz Ziemiec. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzep: Popierać pomysł uzależnienia opłat za wywóz śmieci od zużycia wody mogą tylko ludzie, którzy się nie myją albo którzy nie płacą sami rachunków.

Ktoś kto ma ogród będzie płacił więcej za wywóz śmieci bo musi go podlewać?
W lato będziesz płacił więcej za wywóz śmieci chociaż produkujesz ich tyle samo, bo częściej się myjesz?
Jak nie piję wody z butelek tylko z kranu, to będę płacił więcej za śmieci chociaż produkuję ich mniej niż ktoś, kto pije wodę butelkowaną?
Znajomi żyjący w duchu "zero waste" którzy śmieci w pół roku produkują mniej niż ja w miesiąc będą płacić takie same rachunki za wywóz
  • Odpowiedz
Prawda jest taka że Warszawa w takim modelu chce nas wydymać znowu na kasę. Obecnie za śmieci 94 zł. Biorąc pod uwagę ich proponowane stawki to za dwie osoby zaraz wyjdzie 100zł. A za 4 150, gdzie dopiero co za śmieci było 72 zł
  • Odpowiedz
@rzep: a wystarczy zrobić obowiązek korzystania z naklejek na worki i pobierać opłatę od ilości zużytych naklejek. Jeśli dobrze pamiętam to Krosno ma coś takiego.
  • Odpowiedz
@rzep: Jak 4 osoba rodzina chodzi do pracy czy szkoły i nie ma ich przez większa cześć dnia to zużywają mniej wody, ale musza zrobić jedzenie dla całej rodziny wiec śmieci będzie dużo, z drugiej strony może być emerytka która ma problem z pęcherzem, spuszcza wodę co chwila, zje jedna mała kanapeczkę i będzie myć po tym talerz, umyje podłogi itd i nagle wyjdzie ze zapłaci troszeczkę mniej niż 4
  • Odpowiedz
@xionze: No dla wielu Polaków to jest luksus. Są mieszkania 3 pokojowe w nowym budownictwie 48m2. Więc 60 na salon z aneksem, sypialnie i dziecko to naprawdę nie jest źle. Sprawdź ceny.

Zresztą to nie było klu mojej wypowiedzi, tylko przykład.
  • Odpowiedz
@rzep: No generalnie się zgadzam. Na dzień dzisiejszy jest to niesprawiedliwe. Ale zaraz się głosy Hur dur pojawiły, że można mieszkać zużywać bardzo mało wody, a śmiecić jak śmieciarz xd no nie ma idealnego rozwiazania ale system w oparciu o wodę wydaje się najlepszy.
  • Odpowiedz