Wpis z mikrobloga

@rzep: teraz janusze i grażyny oprócz tego, że będą wywalać śmieci do lasu, to jeszcze przestaną się myć XD Ech, a wystarczyłoby, żeby ludzie uczciwie deklarowali ile osób korzysta z danego mieszkania... ¯\_(ツ)_/¯ W mojej spółdzielni tak to funkcjonuje, widać oszustów jest na tyle mało, że taki system się sprawdza.
  • Odpowiedz
  • 0
@wolodia Możesz analizować, ale to odpada, gdy wyrzucający zaczną się pilnować. No i analiza przy masowym wyrzuceniu będzie czasochłonna, zajmiesz ileś roboczogodzin służbom.

Możesz też losowo stawiać fotopułapki, ale to też może okazać się zbyt mało skuteczne.

Najsensowniejszym na ten moment jest sprawić ny wyrzucanie się nie opłacało.
  • Odpowiedz
@rzep: ceny za wywóz poszły w górę, bo wzięły się za to gminy. Przedtem, jak każda wspólnota podpisywała umowę to ceny były duzo nizsze niz teraz w przetargach. Po prostu wszyscy wiedzą, że kogoś wybrać trzeba to windują ceny.

Rozliczanie kogoś za wodę jest zupełnie nie uczciwe. Jeden pije wode z kranu i kupuje produkty na bazarkach i przynosi je do domu we własnych siatkach, adrugi kupuje butelkowana i robi
  • Odpowiedz
@rzep: Nie wiem czy koreluje, czy nie. Chcialbym dostac badania, ktore to potwierddzaja. Powodow statystycznie wiekszego zuzycia wody moze byc wiele: nieekonomiczne sprzety domowe, komfort, zeby sie myc duzymi ilosciami wody, posiadanie malego dziecka albo zwykla fanaberia. Dlaczego za to, ze chce marnowac wode mam placic 18zl wywoz smieci za kazdy m^3 wody xD?
  • Odpowiedz
Twój tok rozumowania jest jakiś dziwny. Dlaczego za wodę, gaz, prąd ma więcej płacić? Przecież na mediach masz liczniki, więc masz wszystko czarno na bialym,...


@Jergen: To Ty nie rozumiesz, że pomiędzy wielkością mieszkania a ilością wytworzonych przez jego mieszkańców śmieci jest taka sama korelacja jak pomiędzy wielkością mieszkania a mediami... czyli w praktyce bardzo wątpliwa. Skoro są ludzie którzy twierdzą, że pomimo to, opcja z wysokością opłat za śmieci
  • Odpowiedz
I być może korelacja rozliczenia wody do śmieci jest jakimś rozwiazaniem


@Jergen: Mi chodzi tylko o to, że jest bezdyskusyjnie lepszym rozwiązaniem niż wyznaczenie wielkości opłat za śmieci na podstawie metrażu. Tak więc po co w ogóle coś takiego rozważać czy proponować.
  • Odpowiedz
@rzep trochę #!$%@?, jem na mieście a prysznic 2-3 razy dziennie w lato, w zimę codziennie.
A będę za nieczyści płacić będę więcej jako jednostka niż rodzina meneli co kąpią się raz w tygodniu
  • Odpowiedz