Wpis z mikrobloga

No wiadomka mordo, to jedyna metoda. Dlatego właśnie zawsze będziecie tam żyć jak w chlewie obsranym a nie dlatego że rządzi taka czy inna partia. Mentalność parobka.


@Perthro: To jedyna realna metoda, do której miasta mają narzędzia.
  • Odpowiedz
@rzep: Nie jest, wydaje mi się jednak ciągle bardziej sprawiedliwy niż pomysł z wodą, gdzie wielu ludzi zużywa większe ilości wody bo mają taki luksus, a nie dlatego że mieszka tam więcej ludzi.

Zgadzam się z @Perthro: Urząd skarbowy jak wszystko potrafi ustalić, jeśli nie mają odpowiednich narzędzi, aby sprawiedliwie to kontrolować, to niech je utworzą.
  • Odpowiedz
Nie jest, wydaje mi się jednak ciągle bardziej sprawiedliwy niż pomysł z wodą, gdzie wielu ludzi zużywa większe ilości wody bo mają taki luksus, a nie dlatego że mieszka tam więcej ludzi.


@Furox: W jaki niby sposób jest bardziej sprawiedliwy? Każdy z nas używa wodę. Jedni więcej, drudzy mniej, ale sytuacje, że ktoś jej nie zużywa w ogóle to raczej ułamek promila.

Natomiast sytuacja, w której np. jedna osoba mieszka w 60m2 a zaraz obok na tych samych 60m2 mieszka 5 studentów jest znacznie
  • Odpowiedz
@rzep: Idealnie pasuje tutaj cytat: "socjalizm to ustrój, który bohatersko zwalcza problemy nieznane w żadnym innym ustroju" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rzep u nas też chcieli wprowadzić akcję ze śmieciami zależnymi od wody i to sprawi, że nie będzie się opłacało być eko. Po co coś wyprać, umyć, użyć jeszcze raz jak można wyrzucić i, o ironio, mniej zapłacić za śmieci. W takiej sytuacji jakaś randomowa babcia, która myje się raz w tygodniu zapłaci za śmieci mniej niż ja, bo myje się dwa razy dziennie. Odpadów z kolei może generować więcej, bo
  • Odpowiedz
@rzep to ciekawe, w Warszawie wszystkie lokale mają liczniki? Pod koniec lat 90pamietam jeszcze jedna sąsiadka nie miała, płaciła ryczałtem, i niektórzy sąsiedzi chodzili do niej po wode
  • Odpowiedz
@rzep: nie rozumisz lewaku, że to jest Wielka Biała Polska i tutaj nie można wprowadzać inteligentnych i prostych rozwiązań?
A jak już wprowadza je prezydent, który jawnie na władzę ludową rękę podnosi, to wiedz że to musi być prawo rękami Merkel i Sorosa pisane!
  • Odpowiedz
@rzep Najciekawsze jest to że pis nigdy nie miał żadnych merytorycznych argumentów, nawet będąc w opozycji. Zawsze to była partia hołoty dla hołoty. Sami dobrze o tym wiedzieli dlatego jedynym sposobem na dojscie do władzy było przekupienie plebsu.
  • Odpowiedz
u nas też chcieli wprowadzić akcję ze śmieciami zależnymi od wody i to sprawi, że nie będzie się opłacało być eko. Po co coś wyprać, umyć, użyć jeszcze raz jak można wyrzucić i, o ironio, mniej zapłacić za śmieci.


Upranie czegoś będzie Cię kosztowało 30-50 groszy. Jeśli z tego powodu zrezygnujesz z tego, to widać było gówno warte od początku.

W takiej sytuacji jakaś randomowa babcia, która myje się raz w tygodniu zapłaci za śmieci mniej niż ja, bo myje się dwa razy dziennie. Odpadów z kolei może generować więcej, bo na przykład więcej gotuje.


Powtórzę
  • Odpowiedz