Wpis z mikrobloga

Tylko że Ziemiec ma racje. Kąpiesz się dwa razy dziennie? Podlewasz ogród? Masz dwójkę dzieci i pierzesz codziennie? No to znaczy że wyrzucasz więcej śmieci, to chyba logiczne, nie?


@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: Nie ma racji. Tak, to nie jest system idealny, ale i tak znacznie lepszy od innych możliwych, co jest wytłumaczone w załączonym screenie.

Najuczciwszą opcją byłoby indywidualne rozliczanie każdego mieszkańca z wrzuconych worków - ale techologicznie nie jest to obecnie możliwe.
@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: @rzep:
Ja też jestem przeciwny pomysłowi "za wodę", bo wiem że i tak zapłacę więcej, choćby powodu zwiększonej biurokracji. Albo po prostu bo jakakolwiek zmiana to pretekst do niewidocznej podwyżki.

Jednakże w tej dyskusji TVN Korea podaje merytoryczne argumenty, a Ziemiec na to gada od rzeczy, a na koniec się zesrał.
deryt - @wydacJadzkeza_Kokeszke: @rzep: 
Ja też jestem przeciwny pomysłowi "za wodę"...

źródło: comment_15894450927vb5n03Sszu5qOmiC7JXnJ.jpg

Pobierz
Najuczciwszą opcją byłoby indywidualne rozliczanie każdego mieszkańca z wrzuconych worków - ale techologicznie nie jest to obecnie możliwe.


Tu się zgodzę.

@chanelzeg: No tak średnio najmniej podatny. Chcesz mniej płacić za śmieci? Zużywająca mniej wody! Zaoszczędzisz na wodzie i śmieciach. Śmieci możesz nadal wywalać nadmiarową ilość, nikt tego nie sprawdzi.

@rzep:
Ja też jestem przeciwny pomysłowi "za wodę", bo wiem że i tak zapłacę więcej, choćby powodu zwiększonej biurokracji. Albo po prostu bo jakakolwiek zmiana to pretekst do niewidocznej podwyżki.


@deryt: Każdy zapłaci więcej bo wywóz i składowanie/segregacja śmieci coraz więcej kosztuje. Chodzi natomiast o to, żeby to "więcej" jak najsprawiedliwiej rozłożyć zgodnie z rzeczywistym zużyciem.
No tak średnio najmniej podatny. Chcesz mniej płacić za śmieci? Zużywająca mniej wody! Zaoszczędzisz na wodzie i śmieciach. Śmieci możesz nadal wywalać nadmiarową ilość, nikt tego nie sprawdzi.


@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: Po pierwsze - zachęcanie do oszczędzania wody to w naszej sytuacji akurat bardzo dobry problem.

Po drugie - przełożenie normalnego użycia wody na koszt wywozu śmieci to będzie około 1 grosz za litr.

Będziesz np. śmierdział cały dzień żeby zaoszczędzić 50 groszy