Wpis z mikrobloga

via Android
  • 3
@bosco a tu Cię zaskocze bo z piekarnika xdddd
Co do przepisu
Łączny czas wyrastania 96h, planowo mialo być 72h, naprzemiennie w lodowce i temp pokojowej, czas w temp pokojowej to okolo 20h reszta lodowka
Mąka divella farina
(2 porcje) 348g mąki
226g wody
7g soli
0,05g drożdży świeżych
7g oliwy z oliwek
Wypiek w piekarniku, funkcja grill z lekko uchylonymi drzwiczkami podczas pieczenia. Temperatura 300 stopni
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@export po prawdzie to nie znam fachowego powodu. Ale wydaje mi się że po prostu jak mamy planowany czas wyrastania to lepiej jest rozlożyć w czasie poszczególne formy wyrastania. A lodowka i temp pokojowa z tego powodu ze w temp pokojowej ciasto w glownej mierze wyrasta, a lodowce dojrzewa. Podzielilem 20h w temp pokojowej i pozostaly czas w lodowce
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@spokoromek tzn to czy ciasto się klei zalezy od hydracji czyli tego ile dodaleś wody w stosunku do mąki. Ja te ciasto wyrabialem z hydracją 65% i wlaśnie wtedy ciasto poczatkowo jest klejace niemniej jednak po czasie bardzo fajnie sie ugniata. Co do oceny samej mąki to trudno mi powiedziec nie mam az tak duzego doswiadczenia, ale loza tym to nie mialem z nia problemów.
  • Odpowiedz
@HBVST: dawałem z taką samą hydro wg kalkulatora i mimo to musiałem sporo podsypywać. Spróbowałem patentu z zimną wodą, może to dlatego, ale generalnie ciasto było w uj kleiste do samego końca ( ͡° ʖ̯ ͡°) Poprzednio używałem innej włoskiej mąki Tre Mulini i nie miałem takich problemów, dlatego pytam.
  • Odpowiedz