Wpis z mikrobloga

Mam pytanie z kategorii #budownictwo #architektura

Przyszedł ten czas kiedy zastanawiam się nad kupnem domu. Ale totalnie się na tym nie znam. Przejrzałam już masę różnych ofert domy nowe, stare, działki. Czytałam trochę artykułów na ten temat.

Mam taki pomysł żeby kupić jakąś starą ruderę i przekształcić ją w coś porządnego. Jest pełno ofert "tanich domów z potencjałem" mam też jakąś wizję tego jakbym chciała żeby wyglądał mój dom.

"Dom z potencjałem" -> https://cdn.tanieruchomosci.pl/photos/house/img-93603500-1445012943.jpg
Wymarzony -> https://www.dobredomy.pl/dd_files/Image/projekty/telimena/telimena_w1.jpg

Chciałabym znaleźć kogoś kto pomógłby mi w całym procesie. Ale nie chce typowego architekta tworzącego bardziej dzieła sztuki niż przestrzenie użytkowe. Jak przeglądam oferty architektów z okolicy to domy te nie są w stylu który mnie się podoba. Szukam kogoś kto ma doświadczenie w wykonywaniu ale też potrafi to zaprojektować. Rozłoży na czynniki pierwsze mój pomysł i powie czy jest to realne w moim budżecie.

Tak więc moje pytanie jak szukać takiej osoby, na jakich portalach, co wpisać w wyszukiwarkę. Pewnie jest tutaj dużo osób które mają już te doświadczenia za sobą. Niestety nie ma wśród moich znajomych nikogo z polecenia więc posiłkuję się internetem.

#kiciochpyta
NieustraszonaMandarynka - Mam pytanie z kategorii #budownictwo #architektura 

Przy...

źródło: comment_1589398500EQfbEAwWTfF5wp5iRL40lQ.jpg

Pobierz
  • 16
@NieustraszonaMandarynka: a ile to ma m2? dach jest do wymiany pewnie, trzeba to ocieplic, wyrwać stare instalacje i położyć nowe, wyrwać stare okna, wstawić nowe, położyć elewację, podłogi, pomalować ściany na nowo, pewnie też wywalić stare ściany działowe i zmienić trochę układ pomieszczeń. W sumie wychodzi to tak, że musisz de facto doprowadzić do poziomu stanu surowego otwartego, i od nowa wszystko od tego etapu zrobić. I masz i tak stary
@NieustraszonaMandarynka: mozesz znaleźć firmę typu remonty, w swojej okolicy i pogadać jak to może wyglądać w praktyce, może nawet wpaść do jakiegoś upatrzonego domku na wspólne oglądanie. Najlepiej takie rzeczy oceniać na miejscu.

Ja kiedyś podchodziłem do takiej przebudowy i ostatecznie stanęło na tym, że taniej, szybciej, będzie rozebrać stary budynek (który miał super malowniczą, starą kamienną elewację), zbudować nowy i na elewacji położyć te kamienie w taki sam sposób jak
@NieustraszonaMandarynka: Też bym radził budować od zera zamiast bawić się w remonty i rozbudowy starych ruder - to jest często stare budownictwo z mnóstwem ograniczeń i ukrytych kosztów. W remont można się bawić jak sam budynek ma jakąś unikalną bryłę i historię typu dworek(tylko takie są często pod konserwatorem i też pochłonie mnóstwo kasy)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieustraszonaMandarynka:
Jeśli szukasz kogoś, kto poprowadzi taką przebudowę, poszukaj zwyczajnie architektów, którzy mają w swoim portfolio zrealizowane projekty tego typu - takie biuro powinno mieć też kontakt z dobrymi ekipami.
Myślę, że zaczynanie od ekipy budowlanej może skończyć się źle, jeżeli nie masz nakreślonego szczegółowego planu jak ta przebudowa ma wyglądać.
"Dom z potencjałem"


@NieustraszonaMandarynka: Dom z potencjałem na ogromne wydatki. Izolacja termiczna i wymiana stolarki obowiązkowo, wymiana pokrycia dachowego i możliwe, że więźby. Na bank do zrobienia przynajmniej pozioma izolacja przeciwwilgociowa ścian (bo znając życie podciąga wodę kapilarnie do poddasza - chyba, że lubisz grzyby i zapach stęchlizny). Stan przewodów kominowych też pewnie nieznany. To jest jakiś pustostan? Kiedyś z rodzicami taki AD1933 doprowadzaliśmy do porządku po 30 latach nędzy. Zanim