Wpis z mikrobloga

@padobar: układ tej mapy z 1834 jest odbity; dopiero po obrocie w prawo o 90 stopni i przerzuceniu w poziomie mapa zgodziła mi się z tym co w google maps (północ u góry)
  • Odpowiedz
@sporysz: ziom, wystarczyło odwrócić mapę o 90 stopni w drugą stronę i wszystko by się zgadzało, jak według ciebie poczta z Niles w Michigan miała przychodzić z północy? I jakim cudem Chicago się odbiło w lustrze w ciągu 200 lat?
  • Odpowiedz
@rybsonk: masz zupełną rację: mapa umieszczona przez OPkę jest po prostu obrócona o 90 stopni w prawo. moja, obalona teza pozostaje dla potomnych jako argument za stosowaniem Brzytwy Ockhama i trzeźwym myśleniem :P @padobar
  • Odpowiedz
Warto odnotować, co dla USA typowe, nazwy ulic nie zmieniły się do dziś ;)


@szymcar: Wiele nazw ulic na starówkach w Polsce też nie zmieniło nazw i są starsze, niż te z USA. Ulica Długa w Gdańsku ma swoją nazwę od co najmniej XIV w. A to jest o tyle godne wzmianki, że Gdańsk - w przeciwieństwie do USA - przechodził od XIV od rąk do rąk. Płonął i był
  • Odpowiedz
@faramka: @sporysz: @rybsonk: Chicago się w lustrze nie odbiło, ale rzeka Chicago widoczna na obu mapach zmieniła kierunek w którym płynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na oryginalnej mapce płynie do jeziora, a obecnie wypływa z jeziora, za sprawą budowy kanału:

https://en.wikipedia.org/wiki/Chicago_Sanitary_and_Ship_Canal

Słyszałem od localsów story, że budowa kanału była trzymana zgrubsza w tajemnicy przed mieszkającymi nad rzeką Des Plaines, do której wpływały
  • Odpowiedz