Wpis z mikrobloga

@1950M: Hmmm... jak na mój gust i czytaniu artykułów @Megachilidae to przypomina zbiorowisko różnych pomysłów na pomoce gniazdowe. Bez ładu i składu.

Te domki wyglądają na dość stare. Ale po nawierconych kawałkach drewna widać, że żadna pszczoła tam nigdy nie zamieszkała. I prawdopodobnie nie zamieszka. Były chęci, poszła kasa, ale wiedzy na ten temat ktoś nie miał. Teraz jest sezon murarkowy, wiec jeżeli te pszczoły by tam mieszkały, to powinien tam
@1950M: Zastanawiałam się nad stworzeniem takiego czegoś, jak zamieściłeś na zdjęciu. Grzebacze, nastecznikowate i inne owady drapieżne mogłyby chodzić tam polować na pająki, czy pluskwiaki.
Dla pszczół tego typu konstrukcja nie ma większego znaczenia.

@haumiau: Na zdjęciu masz niektóre pszczoły, które mogą zasiedlić domki dla owadów (w białych kółkach są średnice preferowanych przez nie otworów). Zdjęcia są moje.
Pobierz M.....e - @1950M: Zastanawiałam się nad stworzeniem takiego czegoś, jak zamieściłeś n...
źródło: comment_1589355678SoSYTpZffiYoKX5Umsbmjl.jpg
@1950M: @dyniel: widzialam takie domki do kupienia. CHcialam wlasnie jeden kupic i miec w ogrodzie - mieszkam w Londku, mamy troche kwiatow w ogrodzie, ale obawiam sie, ze sasiedzi beda protestowac i ze o to trzeba dbac, zeby pasozyty sie tym nie zajely.