Wpis z mikrobloga

OSY WON!


@sebeq77: Chciałam się jeszcze odnieść do Twojego hasła dotyczącego os.
Takie domki dla owadów mogą zasiedlać również osy. Ale nie są to takie osy, które przylatują do kanapek z dżemem. W domku w dziurkach mogą założyć gniazda tzw. osy samotne. Są one dla człowieka pożyteczne, ponieważ są wegetarianami (zapylają) a dla swojego potomstwa polują na larwy innych owadów (likwidacja szkodników roślin). Są nieagresywne a wręcz płochliwe.
Postuluję o usunięcie
Pobierz M.....e - > OSY WON!

@sebeq77: Chciałam się jeszcze odnieść do Twojego hasła dotyc...
źródło: comment_1589371320depDBJTADtsPg4arOulOxn.jpg
swoją drogą jest już za późno żeby to wystawiać, większość dzikich pszczół jest wczesnowiosenna i już zakończyła zakładanie gniazd.


@PZt37: Nie jest za późno.
Ja ostatnie zasiedlenia pszczół z rodziny miesierkowatych miałam we wrześniu.
A w zeszłym roku pod koniec sierpnia pisałam taki artykuł: https://dzicyzapylacze.pl/domek-dla-owadow-u-schylku-wakacji/
Czekam z niecierpliwością na czerwiec, bo to wtedy zaczynają latać i osiedlać się najciekawsze gatunki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tulkandra gdzie kolega widzi tu talent? Rozumiem, że to miała być zwykła uprzejmość, bo ten handmade z zdjęcia jest nawet nie wykończony. Co nie zmienia faktu, że popieram tego typu projekty, dłubanie w drewnie dostarcza wiele radości, a i jak w tym wypadku może być bardzo użyteczne.
kolego żadna pszczoła tam nie zamieszka. Otwory są zbyt duże. Takie pomoce gniazdowe zasiedlają dzikie pszczoły. A średnica rurki czy tez otworu wlotowego w zależności od gatunku, ale dla dość sporych murarek to 6-8mm. Pszczoły miodne tez Ci tam nie zamieszkają.


@Tulkandra dobrze prawi, @sebeq77 jakbyś w te otwory powtykał pęki trzciny to będzie spełniało swoje zadanie
Pobierz cezeterson - > kolego żadna pszczoła tam nie zamieszka. Otwory są zbyt duże. Takie po...
źródło: comment_1589377920WVy3Xyp06hn4MYeSXPeteI.jpg