Wpis z mikrobloga

@Wychwalany: Nieprawda. Jak to niby ma działać? Po za tym, możesz mieć pobraniówkę, możesz mieć płatność bezpośrednio na konto, a allegro i tak odda pieniądze. Po prostu im się to i tak opłaca.
@Wychwalany: Allegro nic nie przejmuje, bo i jak? Ty zgłaszasz i Ty dostajesz kasę, allegro musi tylko dostać potwierdzenie, że złożyłeś zawiadomienie na policję, potem nie ma żadnego powiązania ze sprawą sondową, nigdzie nie występuje w papierach, nie dostaje nawet informacji, jako strona.
Nie ma obowiązku płatności na konto. Ja sam wypełniłem formularz jako płatność PAYU, a zapłaciłem bezpośrednio na konto, a pieniądze i tak dostałem z allegro
Swoją drogą po
@Luks_x: miałeś zakończoną rozprawe sądową? Sprzedawca wyrokiem zwrócił Ci hajs? Dostałeś ten sam hajs od Allegro?

Jakie konsekwencje może ponieść sprzedający w związku z wypłatą rekompensaty z POK?


po wypłacie rekompensaty rozpoczynamy działania windykacyjne wobec sprzedającego. Równolegle prowadzone jest postępowanie przez organy ścigania.
Swoją drogą po co odpowiadasz opowi skoro nie wiesz jak to działa


@Luks_x: regulamin allegro znasz? wiesz na co godzisz sie sprzedajac na tej platformie? Bo chyba mowisz tylko z pozycji kupujacego, a OP pyta o co innego
@Wychwalany: 2 razy brałem udział jako poszkodowany, raz dostałem pieniądze bo sam zgłaszałem, drugi raz jako świadek.
Te działania windykacyjne to może i oni mają w regulaminie, ale nie zmienia to faktu, że w całej sprawie nie występują, w żadnej roli. Nie wydaje mi się (ale tego nie wiem), by w ogóle się w to bawili po wyroku skazującym, bo odzyskanie kasy jest mało prawdopodobne od przestępcy, dużo kombinacji, możliwe też,
Sądzę


@Luks_x: tak jak pisałem wyzej tuż przed Twoją odpowiedzią - w regulaminie allegro jest to napisane. Skoro gnębią ludzi za regulowanie rachunków w wysokości 1 zł, to sprzedawców gnębić im łatwiej. Od pewnego czasu na allegro są tylko firmy, nie ma osob prywatnych. Dla kupujących wygląda to pięknie tak jak opisałeś. OP pyta skąd ta kasa idzie
Bo chyba mowisz tylko z pozycji kupujacego, a OP pyta o co innego


@Wychwalany: Z kupującego i sprzedającego, ale co to ma za znaczenie skoro nie odpowiedziałeś na pytanie OPa tylko zacząłeś wymyślać.
Dawno, dawno temu działałem dość aktywnie by przeciwdziałać oszustwom, starałem się pomóc allegro ze zmianami które by trochę to ograniczyły, za co traciłem konta na allegro, dostawałem od ludzi oferty by zamieszczać na cafe allegro pod ich nickami
@Luks_x: POK kilka razy zmieniał się, odkad regulaminem przerzucili odpowiedzialnosc na sprzedawce to jego zasady sa dość proste i ładnie to od stony klienta wygląda. Ciagle brniesz w tezę że POK to tylko z wysokiej prowizji jest finansowany? Że niby Allegro charytatywnie swoje wynagrodzenie oddaje poszkodowanym?
@Wychwalany: Ale ja w nic nie brnę,tylko Ci odpowiadam. Poszukałem informacji na ten temat i z tego co znalazłem, na podstawie windykacji nie ma obowiązku zwrotu pieniędzy, a dopiero na podstawie wyroku sądu, jeśli założą taką sprawę, ale nie na podstawie wyroku skazującego sprzedającego a założonej przez kupującego. Przynajmniej ja nic takiego nie znalazłem.

Allegro charytatywnie nie działa, mają 5-10% prowizji, to starczy na wiele rzeczy. Ja działam na allegro od