Wpis z mikrobloga

Że życie lubi mnie w dupę ruchać od urodzenia po całości to wiem ale #!$%@? takie info na koniec pracy potrafi człowiekiem zatelepać, że zapominasz jak się nazywasz. Tak mi się chcą odpłacić #!$%@? za 9 lat starania o dobro firmy!!!! Wiedziałem, że zarząd będzie szukał jelenia, na którego zrzucą całą winę za awarię. No i znaleźli!!!!! Bo #!$%@? znaleźli zapis, ze maszyna ma być zawsze rozgrzewana przed obróbką, a ja jej nie rozgrzałem i dlatego łożyska padły we wrzecionie. #!$%@? od roku było zgłaszane, ze wrzeciono drze ryja już na 50% maksa, że w niedługim czasie jebnie. Rozgrzewać maszynę mieliśmy tylko przy obróbce wykończeniowej bo franca na zimno nie trzymała wymiaru w osi Z (0.07mm różnicy). Kazali robić #!$%@?ą grawerkę to robiłem, a że maszyna szła naście godzin na 11000rpm to co poradzić jak frez fi1. Przecież #!$%@? nie puszczę na 4000 bo by freza strzelało co chwilę. I tak by wrzeciono szlag trafił bo to złom, dwa razy już wymieniali na nowe. Ale #!$%@? za trzecim razem musiało paść na mojej zmianie, w najmniej sprzyjających okolicznościach bo po jednej zmianie przerwy puściłem od razu pełną pytę bez rozgrzewania więc to ja jestem winny! Czas się chyba szykować na zieloną trawkę. Ciekawe czy z normalnym wypowiedzeniem czy dyscyplinarkę dla pokazówy.
#zalesie #pracbaza
  • 24
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Znajomka: oczywiście, że się będę bronił ale co ja sam mogę? Dzisiaj kadra kierownicza ma telekonferencje z zarządem na najwyższym szczeblu, na dodatek ubezpieczyciel się wypiął. Jutro prawdopodobnie będę wiedział co ze mną. Producent (Korea) zwala winę na nas.
@zaorany: ziomek, co się spinsz. Jeśli jesteś na UoP i gdzieś masz podkładki (notatki służbowe, maile, świadków), że zgłaszałes problemy to mogą cię cmokać. Nie wjebią Ci dyscyplinary chyba, że są #!$%@?. Jakie województwo?

To brzmi tak absurdalnie, że musi być Polska xD planowana konserwacja, przegląd, postój, jakieś estymacje użycia maszyny? "Panie, na co to komu, maszyna ma #!$%@?ć, na siebie zarabiać, maszyna gwizda tylko operator #!$%@?" itd. xDD zluzuj majty,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@zaorany: panie, normalna sprawa u prywaciarza Janusza. Piecze dupa, że się sprzęt zepsuł i zaczyna się cudowanie, że taki a raki winien. Jak masz dowody i masz UOP, to cię mogą cmoknąć w pompkę. Zwykle #!$%@?, żeby pokazać, że jest się #!$%@? kimś. Przynajmniej wiesz, że to debile i cwaniaki, na których szkoda czasu. No i powodzenia w nowej robocie - ja bym takie coś #!$%@?ł.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zaorany: a to nie ma w Polsce inżyniera serwisu do wymiany łożysk? Za drogo chciał, czy specjalista z Korei był potrzebny do tego, bo rękojmia, leasing maszyny etc?
Pamiętaj, jak cos się #!$%@?, rób dupocchrony, zawsze, nawet film telefonem nagraj i pisz w książce rewizji notatki.
@numer_rachunku_karty: @To_ja_moze_pozamiatam: Są maile kierownictwa do producenta, że wrzeciono czasem drze ryja, także maile, że maszyna nie raz sypie błędami procesora, że bardzo duże wahania w osi Z, że czasem maszyna żyje swoim własnym życiem (samoczynne uruchamianie się śrub podajnika wiórów) itp. Mamy screeny, spisany protokół zdarzeń tyle, że mendy czepiają się tylko tego jednego motywu, że "nie rozgrzałem maszyny" przed puszczeniem programu na 11000 obrotach (jakbym rozgrzał to i
@Dru_Gru: tak dokładnie. Tylko, że wiesz jak jest.

Masz punkt w instrukcji (kto #!$%@? czyta parę kilkuset stronicowych instrukcji do obsługi maszyny poza samym serwisem) że przed każdą obróbką, po dłuższym wyłączeniu maszyny należy maszynę rozgrzać na niewielkich obrotach. Pracownik był przeszkolony więc powinien to wiedzieć. Więc dlaczego pracownik nie rozgrzał maszyny tylko puścił od razu obroty na pełną pytę na zimnej maszynie?

Na plus dla mnie jest to, że "obowiązkowe"