Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chce wziac kredyt hipoteczny 200 000zl na 15 lat. Po zakupie nieruchomosci mam mozliwosc wzięcia nieoprocentowanej pozyczki z zakladu pracy w w kwocie 70 000zl, ktore chciałbym nadplacic.
Doradca wyliczyl, ze najlepiej wychodzi PKO BP ze zmiennym oprocentowaniem (wtedy moge nadplacac raty od razu).
Calkowity koszt kredytu 250 000zl (plus minus kilkaset zlotych).
Ktos ma lepsza opcję, lub jakieś rady? Lepsze stale oprocentowanie moze przy niskim wiborze?
#kredyt #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 10
200 000zl na 15 lat.

Calkowity koszt kredytu 250 000zl


@AnonimoweMirkoWyznania: To nierealne. Całkowity koszt kredytu powinien być pięciokrotnie mniejszy.

Bez względu na to PKO BP nie jest dobrym wyborem przy planowanej znacznej nadpłacie kredytu ze względu na wysoki koszt początkowy.
Moim zdaniem lepiej teraz brać stałe stopy. Dużo niżej nie spadną a w przeciągu 5 lat mogą pójść do góry.
W ING masz ofertę ze stałym oprocentowaniem i możesz kredyt nadpłacać.
Minusy - wysoki wkład własny potrzebny oraz wysoka marża po przejściu na zmienną stopę. Po 5 latach najwyżej można zrefinansować kredyt w innym banku jak sytuacja wróci do normy i marże spadną.
OP: @marcpol pomylka, chodzilo mi o to ze pozyczam 200k, a oddaje 250k.

Zakladajac, ze wibor bedzie rosl, to zasadnym jest branie stalych stop procentowych?
Rata wychodzilaby o il dobrze pamiętam 1380zl, dodatkowo po 3 latach nadplacilbym jednorazowo jakis 100 000zl (70 kredyt z pracy plus 30 oszczędności) Zatem nawet w przypadku drastycznych wzrostow stóp/wiboru, udaloby mi sie wyjsc z problemow w miare sucha stopą.

Ten komentarz został dodany przez osobę
Zakladajac, ze wibor bedzie rosl, to zasadnym jest branie stalych stop procentowych?

Rata wychodzilaby o il dobrze pamiętam 1380zl, dodatkowo po 3 latach nadplacilbym jednorazowo jakis 100 000zl (70 kredyt z pracy plus 30 oszczędności) Zatem nawet w przypadku drastycznych wzrostow stóp/wiboru, udaloby mi sie wyjsc z problemow w miare sucha stopą.


@taktoto: Jeśli zakładasz wzrost stóp procentowych to wybór stałego oprocentowania jest zasadny. Pamiętaj jednak, że PKO BP przy stałym
ZdrowaRozowypasek: @marcpol
Dobrze rozumuje?
1. Biore kredyt 200000 na wspomniane 15lat w PKO BP przy stałym oprocentowaniu na 5 lat.
2. Dostaje kredyt z rata stala powiedzmy 1350zlotych i mam 'spokoj psychiczny' na 5 lat.
3. Przez 5 lat obliczylem, ze jestem w stanie oszczedzic dodatkowo 80 000zl (16k rocznie) oraz dostane kredyt z pracy na 70 000zl, co daje sumę 150 000 czekającej gotowki na koncie.
4. Mija rzeczone 5