Wpis z mikrobloga

No i stało się. Pierwszy dzień luzowania ograniczeń i już jeden lokal ma wypełniony kalendarz aż do czerwca (ten który zazwyczaj jest używany wyłącznie na imprezy), a do drugiego już przyjechały jakieś panie które na klatce rzuciły przez telefon "we are going to hospital"... I tak się żyje w kartonowym państwie. Jestem zły na siebie że nie wyprowadziłem się wcześniej z centrum, ale też że nie wyjechałem z tego kraju. Ile mi to zdrowia napsuło i ile ja czasu zmarnowałem na wzywanie policji zamiast odpoczywać albo coś kreatywnego robić.

Z tym rakiem się nie da wygrać, nawet pandemia nie pokona wynajmu krótkoterminowego, jedyna droga to ucieczka.

#airbnbtorak #bookingcomtorak #wynajemkrotkoterminowytorak #wynajemkrotkoterminowy #bookingcom #wynajem #turystyka #zaklocanieciszynocnej #zaklocaniespokoju #warszawa
#airbnbtorak
  • 10
@czlapka: już spieszę z wyjaśnieniem (mogę się mylić bo jadę z pamięci, ale setki postów temu wypisałem listę z konkretnego źródła):
* Majorka - zakaz dalej niż xx km od lotniska,
* Berlin - oficjalny rejestr, ograniczenia co do dni w roku (zdaje się 60 albo 90), i w którymś kraju wyłącznie jeśli właściciel jest na miejscu - kary 30k euro,
* Hiszpania - cały kraj, ograniczenia co do dni w
@Jasak: Ja jestem trochę hipokrytą bo niby jestem przeciw a samemu zdarzyło się kilka razy skorzystać (co prawda to noclegi z Bookinga zawsze są a nie Airbnb), no tylko że my z żoną to i tak cały dzień zwiedzamy i raczej dla sąsiadów to tak jakby nas nie było w ogóle
@czlapka: też o tym pisałem, że nie jestem całkowitym przeciwnikiem. Ale muszą być zasady, muszą być możliwości prawnej walki gdy lokal przeszkadza. A najlepiej gdyby jednak ten biznes był odseparowany od normalnych mieszkańców. Bo bywa tak że nawet normalny turysta który przyjechał pozwiedzać może swoje trzy grosze dorzucić. Ot, ile razy mnie budziła walizka o 2 w nocy jadąca po korytarzu? A gdyby były jakieś JAKIEŚ zasady. Biznes ten niestety zachowuje
@Jasak: Gdzie mieszkasz? Też kupiłem mieszkanie ''w centrum'' ostatnio ale na ostatnim piętrze z jednym tylko lokalem za ścianą. Mam nadzieje że będzie w miarę znośnie.
@zouzosi: @wyindywidualizowanyentuzjasta:
Ścisłe centrum w bliskiej okolicy Pałacu Kultury. Z wiadomych przyczyn dokładnej lokalizacji nie podam. Myślałem o wyłączaniu prądu gdy nic nie skutkuje, ale jakiekolwiek kroki w ten sposób podjęte będą wskazywać na mnie. No jestem przeciwnikiem takich metod.
Sranie u nich na wycieraczce, czy zostawianie czegoś śmierdzącego to tak jakbym zrobił to na swojej wycieraczce - tak sąsiaduję z jednym z lokali.
Kilka negatywnych opinii wpadło po wizytach