Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 185
#patologiazewsi #patologiazmiasta #motoryzacja

Mirki normalnie jedno wielkie xD. Dzisiaj przyszedł do mnie sąsiad z naprzeciwka. Poszedł do wójta spytać czy wyłoży kostka nasza uliczkę. Ten odpowiedział że przez #koronawirus nie ma pieniędzy, ale jeżeli mieszkańcy uliczki zapłacą połowę kosztów, to on druga pokryje z budżetu.

Więc sąsiad chodził po innych i pytał czy się dołożymy. Na jeden dom to będzie jakieś 3000 złotych. Ja mu powiedziałem, że nie dam bo w dupie to mam.

Ten się zapowietrzony i zaczął mi coś mówić, że jak to tak. Mam #bmw na podjeździe, a nie stać mnie na remont uliczki. Oczywiście mu powiedziałem, że mnie stać, ale nie będę komuś ulicy remontował. Ja akurat z mojego domu mam jakieś 10 metrów i jestem już na asfalcie.

Sąsiad zaczął mi grozić, że opony mogą mi się przebić na tych 10 metrach polnej drogi xD. Ja pierdziele. skąd w ludziach tyle zawiści? Zgłosić na policję groźby?
adrninistrator - #patologiazewsi #patologiazmiasta #motoryzacja 

Mirki normalnie jed...

źródło: comment_1588513297C7TP0z25vlcZ3MKDkY1VkX.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@QBA__
@adrninistrator
#!$%@? nie czaję.
Nagle wszyscy chcą płacić 3k na drogę, która powinien opłacić w 100% burmistrz czy tam gmina.

Nigdy w życiu nie przyszło by mi do głowy by płacić za publiczną drogę.
Jeszcze tyle kasy..
  • Odpowiedz
nikt nie powinien się składać na coś na co i tak już zapłacił podatki

ale tutaj droga jest publiczna, op placi podatki, zeby bylo na utrzymanie miasta, a i tak sam musi sobie budowac


@swinkapl: @Purple: podatki nie są celowe. Ponadto budżet gminy a PIT/CIT/VAT to zupełnie inna
  • Odpowiedz
@lukaszzz: i mnie to uj boli. Płacę wymagam. Do tego podatek w akcyzie i VAT i inne. Przecież do tego gównianego państwa rocznie wpłacam jakieś 250.000 ziko


@adrninistrator: a co mnie albo gminę to obchodzi ile płacisz do budżetu centralnego? Gmina nie widzi z tego ani grosza. PS: Buras jesteś i tyle. Podatki płacisz za to, że jest infarstruktura dzięki której prowadzisz biznes. Handlujesz częściami więc masz możliwość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Medyc: powinien... Oj wykopki wy chyba naprawdę nie wiecie niektórzy w jakim kraju żyjecie. OP będzie miał tę drogę 100% z pieniędzy gminnych w następujących przypadkach:
- obok wprowadzi się ktoś z rodziną w gminie/urzędzie(najszybsza opcja)
- zbiorą się wspólnie mieszkańcy, zrobią inbę w gminie(opcja wolniejsza+widać że z takimi osobami jak OP dogadać się nie da)
- będą wybory samorządowe i będzie to jedna z ostatnich dróg bez asfaltu, to gmina zrobi żeby nie było że nic nie robią

Tylko w pierwszym przypadku jest szansa że droga będzie szybko, w pozostałych będzie i z 10
  • Odpowiedz
@Medyc: bo czyimś to zawsze p0laki zarządzaja najlepiej, a swoim zarządzają tak, że 80% tych co się wypowiedziało 3 tys. na koncie to w najlepszym wypadku widzi w dzień wypłaty XDD

@adrninistrator: #!$%@? chama w p0lacki ryj, przed wyborami samorządowymi sam przyleci po podpis pod petycją o tą samą drogę i jeszcze będzie prosił żebyś mu płotu pożyczył na plakat wójta w zamian ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@NieTakMialoByc: Na lewo bez podatku plus pewnie części z kradzionych fur. W mojej okolicy był taki jeden co mu się bardzo dobrze interes kręcił ale jakoś mu go zamknęli, co się okazało, części z kradzionych fur, skarbówka bo nie odprowadzali podatków i jeszcze ochrona środowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@adrninistrator: A tak w temacie to z jednej strony wszyscy maja racje ze Cię jebią
  • Odpowiedz
To jest właśnie Polska, nie dość że płacisz haracz w podatkach to jeszcze płać za publiczną drogę bo sołtys nie ma kasy XD dymanie p0laka przy każdej okazji, a tamci jeszcze chcą za takie coś dopłacać.


@igik1234: było by jeszcze lepiej jakby zrobili tą drogę, to użędnicy kazali by rozebrać bo samowola budowlana wybudowana bez odpowiednich planów zezwoleń.
  • Odpowiedz
@adrninistrator: Dla mnie jak ktoś wydaje co najmniej 600 tyś na dom (bo gdzieś tyle dziś kosztuje budowa) i ze 100 tyś na samochód a nie da 3 tyś na utwardzoną drogę i woli jeździć po błocie jest wieśniakiem.
  • Odpowiedz
Nw czy bajt czy co ale ludzie co tu sie wypowiadaja to maja nasrane #!$%@?


@sedziakalosz: Oczywiście, że mają nasrane bo przecież powinni czekać na PiS aż zrobi drogę. Co z tego że trzeba zapieprzać po błocie (co lepsze gumofilce czy worki na buty?), oraz jeździć po dziurach (na remont zawieszenia raczej PiS nie da).
Oczywiście, jakbyśmy żyli w idealnym świecie to miałbyś racje, ale nie żyjemy. Ciekawe czy OP
  • Odpowiedz
@lukaszzz: Płacący nie do końca powinen się zajmować na co idą jego podatki, bo i tak musi je płacić a infrastruktura ma być zapewniona. To, że Państwo nie potrafi sobie zagospodarować tego co oddajesz, nie jest twoją winą.
  • Odpowiedz
@Purple: kazdy chce miec asfalt pod domem, blokiem, dzialka, na bulwarach i sciezkach rowerowych, i na to, by wszystkim dogodzic, nigdy nie bedzie pieniedzy. Albo beda pod warunkiem drastycznego zwiekszenia podatkow, wiec ktora opcje wybierasz? Za co gmina ma zbudowac te droge?
  • Odpowiedz