Wpis z mikrobloga

@dokam: Nie wiem jak z humanem, ale w naukach ścisłych jest taki warunek, że żeby w ogóle się obronić trzeba mieć przynajmniej 1 publikację w czasopiśmie z listy filadelfijskiej, w której się jest pierwszym autorem. Tak więc może wnosić mało do dziedziny, ale coś tak wnosi, skoro komuś się to w ogóle udało opublikować. Poza tym doktoranci często są zaprzęgani do realizowania grantów promotorów, więc coś te badania wnoszą do dziedziny
  • Odpowiedz
@CichyBob: Przecież on słusznie mówi, że osoby które nie mają pojęcia w temacie powołują się na badania których nawet nie czytali albo nie rozumieją.

Na poziomie zwykłej rozmowy można się powoływać na badania ale czym innym jest zwykła rozmowa od rozmowy naukowców w sprawie która ma istotny wpływ na działanie czegoś.

Ale pisanie tego w takiej formie, na Twitterze to oczywiście błąd i Bosak chyba nauczył się, żeby tego nie robić,
  • Odpowiedz
@not_me wiem co sa warte te publikacje bo sam musze publikowac. Wiem tez co sa warte te doktoraty bo dla rozrywki czukam jak ze swieczka, polskich oraz zagranicznych doktoratow w mojej dziedzinie.
  • Odpowiedz
@CichyBob Wiesz, ja myślę, że on nie został dobrze zrozumiany, a ma dużo racji w tym, co napisał. Ja rozumiem, że jeżeli stawiam tezę z zakresu fizyki molekularnej czy zaawansowanej wirusologii, to mój rozmówca ma pełne prawo zapytać o źródła. Problem w tym, że wystarczy, że ja na wykopie napiszę, że woda jest mokra i od razu mam zlot pseudomądrych, którzy żądają badań na potwierdzenie tej tezy. Nie da się żadnej, najprostszej
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty
@adam2a
dodaj do tego wykształcenie w kierunku jaki mam np ja. Kazde Twoje zachowanie (jestem tylko człowiekiem) i poglądy lecą przez pryzmat wykształcenia i zawodu. Nie wiem, czy medyk ma być jak polityk? Czy mi nie wolno pisać debilizmów i heheszkować? Nie mogę mieć swojego zdania na temat działań polityków?

To samo gdy radzę komuś kto pyta o sprawy okolomedyczne. Odpowiadam z doświadczenia i zaraz zlatują się błazny z badaniami na
  • Odpowiedz
A jak już nieraz wklejalemm zdjecia z DSM VI, podrecznika psychopatologii itp to hurr durr gówno nieaktualne i w necie piszą co innego a w ogóle to kuzynka koleżanki miala xxxx.
  • Odpowiedz