Wpis z mikrobloga

Polska z poprawnym układem województw - Niech kto powie, że tak jest źle, skoro:
-Wielkopolskie na serio jest wielkie, dodatkowo kasujemy odwieczny burdel z Gorzowem i Zieloną, które jak małpy w cyrku przerzucają się kto ma być stolicą.
-Na północy zostawiamy jak jest, bo i dobrze opisane i nawet zbyt wiele nie trzeba zmieniać, tak samo ze stolicami województw.
-Dolny Śląsk zostawiamy, można ew. zmienić nazwę na jakąś od pasma górskiego, żeby nie odnosiło się tak do śląska, ale sam rozkład w porządku.
-Dalej kasujemy Opolskie- województwo znane tylko od miasta, w którym odbywa się przaśny festiwal dla starych dziadów, nikt nie zauważy jego braku. Można podzielić je między Śląsk i Dolny Śląsk.
-To samo z Łódzkim - kolejne województwo z miastem-dziurą, już obrosłym w memy, którego wartość wynosi ~20-25 złotych. Do podziału między Mazowsze, Śląsk i Wielkopolskę.
-Świętokrzyskie to już w ogóle, nawet nazwy nie ma od miasta wojewódzkiego, można to podzielić między Śląsk i Małopolskę.
-Największe zmiany na wschodzie, jednak bez większych rewelacji - w sumie jeden kij jak się nazywały, jak to i tak bieda i przesiąknięcie ZSRR czy jak kto woli- "Podlasie". Zamiast tego może być jedno duże województwo "Ściana wschodnia", bo standard w sumie porównywalny.
-Wariantem do rozpatrzenia jest jeszcze wydzielenie Warszawy jako sekcji, a resztę dołączyć do ściany wschodniej i na zachodzie do każdego z przyległych.
#heheszki #polska #wojewodztwa #mapy #humorobrazkowy
Pobierz tellet - Polska z poprawnym układem województw  - Niech kto powie, że tak jest źle, s...
źródło: comment_1588339475bfkMAfVoGzMSjcwfKuH0TC.jpg
  • 141
@tellet To samo z Łódzkim - kolejne województwo z miastem-dziurą, już obrosłym w memy, którego wartość wynosi ~20-25
Co się stało że wartości Łodzi tak poszła w górę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Francisco_dAnconia: Uczyłem się geografii Polski głównie na mapie wyróżników tablic rejestracyjnych, to był jakiś atlas z 2000 czy 2001 zaraz po reformie. Podział administracyjny mimo że czasami zupełnie bez sensu jak granice w Afryce zdeterminował mi postrzeganie różnych krain np. właśnie ten kontrast różowego koloru śląskiego i niebieskiego małopolskiego tak mi się wbił do głowy, że do dziś jak słyszę "Żywiec" czy "Szczyrk" - myślę "to te same ślunzaki co ci
Pobierz 6182 - @Francisco_dAnconia: Uczyłem się geografii Polski głównie na mapie wyróżników ...
źródło: comment_1588364865FYT8x4r90MouGaK5wni5m8.jpg
@medevacs: Niedorzecznością jest utożsamianie nazwy Śląsk z Górnym Śląskiem.To już lepiej byłoby utworzyć jedno województwo śląskie ze stolicą we Wrocławiu. I niech Katowice i Opole nie będą stolicami województw. Tym bardziej że Katowice to miasto zupełnie bez tradycji.
Województwo małopolskie niech obejmuje również Kielce, Radom i Rzeszów.
Saksonią


@defensive_midfielder: Wut?

Prusami, Pomerenią, Silesią, Brandenburgia

Prusy i Brandenburgia (wschodnia, bodaj wobec części lubuskiego) ma niby śladowy sens.

Dlaczego niby stosować łacińską nazwę na Pomorze czy Śląsk?

Patrząc na ziemię, które najdłużej należały do PL

Jakie ma to znaczenie?
W zaznaczonej na ciut bardziej jaskrawo niż większość nabytych ziemi odzyskanych Galicji wschodniej, Polacy mieszkali głównie na linii Lwów - Tarnopol i był multi-etniczny burdel.
Zaś Wileńszczyzna, zamieszkiwana niegdyś w znakomitej