Wpis z mikrobloga

@dzieju41: ja wziąłem małe 0.33, wszystko kolo mnie wykupione. Ale jak wychodzi on 1.35zl za szt., to myślę, ze i tak warto. Szczerze to byłem pewien, że wszystkie piwa w butelce. A to tylko te wyznaczone
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@niemampomyslunannick: Niekoniecznie, współpracując z Biedronką otwiera się przed producentem potężny rynek zbytu na swoje produkty i popyt rośnie w dużym stopniu, przez co produkcyjne koszta jednostkowe na sztukę się obniżają. Dodatkowo przy tak wielkiej dystrybucji producent może obniżyć marżę bo i tak zarobi swoje. Przykładowo jeżeli koszt wyprodukowania i dystrybucji czegoś jest na poziomie 1zl, normalnie sprzedawał w miesiącu 100 000 sztuk za 1,90zl dla mniejszych punktów i nagle przychodzi Biedronka
@Nockphas: ale oczywiście masz tu w 100% rację, ale czasami Biedronka daje ceny poniżej progu opłacalności i tutaj pojawia się dylemat, brać wielki kontrakt i ''szukać oszczędności'' w recepturze, czy olać temat? I wtedy mogą pojawić się te mityczne zmiany w jakości produktu końcowego. Przykładowo czekolada będzie Ci z takie dyskontu mniej smakowała niż z normalnego sklepu, bo będzie do niej użyte gorsze jakościowo kakao (przykład!). Podejrzewam, że dla takiego klienta