Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polanin: wiem co właściciel farmy mówił i tłumaczył logicznie jak to działa. Specjalny woreczek z jakąś chemią umieszczają w jednym z żołądków podczas wypasania, nie można tego puścić bezpośrednio przez przełyk bo nie będzie skuteczne. Właśnie dlatego woreczek z substancją umieszcza się bezpośrednio, w którymś z żołądków. Dzięki tej substancji krowa generuje znacznie mniej CO2 co potwierdziły badania. Dokładnych danych liczbowych nie pamiętam.
zakazać jedzenie mięsa i problem z wodą sam sie rozwiąże


@jarema87: ...albo ograniczać populację ludzi, zacząć od komunistów i postujących głupie komentarze na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
W ogóle te wyliczenia są Z DUPY. Na 1kg kuraka potrzeba 4m^3 wody. Zakładając że m^3 wody kosztuje 7zł, to koszt samej wody w kilogramie kurczaka to 28zł, a przecież kurak musi jeszcze coś jeść. A jeszcze musi zarobić hodowca, rzeźnik, pośrednik i sklep na końcu. To chyba 1kg kuraka powinien kosztować z 60zł.
Kto te dane robił i skąd brał? 4000l wody na kilo kurczaka? Zajebiście bo co roku mam 100 brojlerów i noszę te wodę w wiadrze z chaty do stajni. Kurczak ma ponad dwa kilo i hoduje go dwa miesiące. To daje według tej grafiki 8000l na kurczaka. 8000l x 100 kurczakow to daje 800 000l na dwa miesiące. To jest 130 litrów na kurczaka dziennie i ja to wszystko w wiadrze po
@jarema87: konia z rzędem temu kto mi powie jak w takim pomidorze mieści się 215 litrów wody ;) mnie uczono że w przyrodzie jest obieg wody - kurka pije wodę następnie ją wydala, część zostaje w organiźmie a część paruje i wraca do obiegu. Ta część która zostaje w kurce później jest zjadana przez człowieka. Jakaś część jest pewnie przetwarzana na inne związki chemiczne, które to zostaną później rozłożone przez bakterie
@Perkotka: dodajmy do tego jeszcze ilość bydła na świecie, ile gazów cieplarnianych uwalniają, ile również paliwa potrzeba do ich hodowli i terenu zajętego (który mógłby być terenem uprawnym) to mięso krowie jest bardziej niszczycielskie niż sam człowiek... :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@strach_na_wroble: Na pewno obejrzę ten odcinek Wyjaśniamy ale jeśli mogłabyś powiedzieć jak to co piszesz ma się do informacji podawanych okresowo przez media, że Polska ma statystycznie małe zasoby wody pitnej na jednego mieszkańca?
@Perkotka: problem jest taki, ze wegetarianie nie biora pod uwage ze gdybysmy zrezygnowali np z pastwisk dla krow i przerobili je na pola uprawne eroslin to zginą miliony innych zwierzat (gryzonie, owady) oraz innych roslin, bo ich domy zostana przerobione na pola i zasianane, np kroliki i inne male zwierzatka.