Wpis z mikrobloga

@Qbanek1: Kolega kiedyś trafił na głębokości 4 metrów kabel energetyczny, gruby bat, było widać, że to co najmniej średnie napięcie. Okazało się, że to zasilanie szybu kopalnianego.
  • Odpowiedz
powiem tak - ciesz się, że Folia była NA gazie. Byłem przez miesiąc już 2x świadkiem, jak tuzy intelektu tak ogarnęły kładzenie taśmy do gazu, że ta leżała... Pod gazem. Także idź Pan w #!$%@?.


@buczubuczu: To nic nie zmieniło, bo i tak dotknąłem rury łyżką. Na szczęście kompletnie bez uszkodzeń. Nic nie daje taśma położona bezpośrednio na rurę bez odstępu. To tak, jakby jej w ogóle nie było.
  • Odpowiedz
Są dwie opcje:

1. kabel był na 75 cm, ale zanim ktoś zniwelował teren

2. jak geodeta inwentaryzował kabel to był już on zasypany (zakopali za płytko a potem ściemnili z głębokością "Panie jak zawsze 75 cm głęboko". Pomiarowy nie kazał odkopać kontrolnie kawałka bo nie ma czasu i szkoda pieniędzy i pomierzył na oko...


@saymon: jest jeszcze trzecia: koparka kopała tydzień wcześniej, zdążyło się obsunąć zanim kabel położyli, geodeta
  • Odpowiedz
Bucówę niektórzy robią taką, że aż boli.


@buczubuczu: Bo nikomu się nie chce przysypać tych 20 cm i jebnąć tą folię. Często jeżdżę kopać pod przyłącza i aż boli ich to wejście do wykopu i rozwinięcie taśmy.

W ogóle niektórzy jak zamówią sobie koparkę to myślą, że cała robota się sama zrobi. Tragedia jest z niektórymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@OldFuckinPyroRex: jakie okolice?
czesto takie kable to pozostalosci po BARSach i innych schronach ;) ja sie niedawno odwiedzilem na drodze sluzbowej w w mojej okolicy jest bunkier kategorii A - podwyższonej zamkniety dopiero w 2010 roku ;) nie mialem o nim pojecia jak dlugo zyje :) a przyczyna tez bylo.. #!$%@? kabla przez zlomiarzy ;)
  • Odpowiedz
w mojej dziurze rodzinnej jest legenda, że kiedy kopali jakiś rów, to wykopali w #!$%@? gruby i stary kabel. Elektryczny. Pod napięciem.

Niewiele myśląc pan nżynierre kazał panu koparkowemu rwać kablowego intruza w #!$%@?. No i urwał.

I nic się nie wyłączyło, nikt nie wie skąd i dokąd był ten kabel, ani po co on tam był.


@OldFuckinPyroRex: wojskowe kable miedziane. Mozna za nie beknac ladnie. Swego czasu byly wykopywane
  • Odpowiedz
@sierzchula: kiedyś była afera, że gość kupił działkę z kanalizacją teletechniczną i jakimś nieoznakowanym światłowodem w środku. Powysyłał zapytania do operatorów i władz, nikt się nie przyznał to przeciął - za jakiś czas przyjechało wojsko i jeszcze mu sprawę założyli za uszkodzenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzeznia22: dokładnie, dokładnie. Stare dziady, co im się kostki nie chce rozbierać do przepychu (który i tak in niesamowicie ułatwia robotę), cwaniaczki, często wypite, co uważają, że jak znalazłeś medium, to już można mieć #!$%@? na to, żeby znalazł je ktoś inny (czyt. Taśmy nie dajemy, bo po co se robić problem). Nie rozumiem, jak można aż tak byle jak podchodzić do swojej roboty. Rozumiem nie chuchać i dmuchać na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@siodemkaxx: to ma szczęście że go z butów nie #!$%@?ło. W poprzedniej firmie gdzie pracowałem jeden też był taki mądry (zanim się przyjąłem). Operator odsłonił kabel i zdrapał mu izolacje z fazy. Tamten stwierdził, że #!$%@?, nic na mapach nie ma, to jakiś stary i on to utnie. Raz machnął siekierą. Jak go popieściło to zgon na miejscu. Ale sam chciał, żeby szybko poszło, co on będzie na tauronowców czekać.
  • Odpowiedz