Wpis z mikrobloga

Hej,

Zapraszam do współpracy ! Tworze open-sourcowe pythonowe narzędzie giełdowe https://github.com/folkien/pyStock . Jak ktoś to porównał 'open-sourcową' wersja trading-view. Składa się z

- stock-viewer.py - generator wykresów dla danej spółki (OHLC, OBV, MACD, RSI, CCI, ADX, Bollinger, Chaikin). Na wykresach zaznacza sygnały buy/sell/etc zgodnie z kanoniczną definicją danego wskaxnika. Oprócz generowania wykresów tworzy równiez raport markdown(nie skończone) z najistotniejszymi informacjami.

- stock-manager.py - wspólnie z serwisami (systemd/linux) tworzy i wysyła na email raporty dzienne oraz tygodniowe. W raporcie dziennym zawiera sygnały z dnia dot obserwowanych spółek. W raporcie tygodniowym sygnały, wykres, raporty z całego tygodnia.

- stock-alarms.py - (wiele jeszcze nie działa) wołane codziennie przez serwis (systemd/linux) alarmy na spadek, wartośc etc danej spółki.

Polecenia można wołać z lini poleceń. Konfiguracje obserwowanych spółek, aktywów etc tworzy się w plikach .json.

Dane są pobierane ze stooq oraz tworzona jest ich codzienna lokalna kopia aby zmniejszyć ilość zapytań(jest limit).

(wrzucone jeszce raz z szerszym opisem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #python #programowanie #linux #nocnazmiana
spaszko - Hej,

Zapraszam do współpracy ! Tworze open-sourcowe pythonowe narzędzie ...

źródło: comment_1588107106gk0RR11Hw1QmgO8KOwSxBo.jpg

Pobierz
  • 9
Masz pełno błędów w samym readme I szczerze mówiąc nie zachęca do współpracy.
- mieszanie polskiego z ang
- bardzo dużo literówek
- przecinek po ostatnich elementach z listy
- known issues - piszesz o problemach ze „starą” wersja pandasa, dlaczego po prostu nie dodasz nowej w requirements.txt?
- todo w readme... dodaj to jako issues, zrób opisy, przypnij labele(good first issue/help needed)

Ale przede wszystkim opisz w readme ten projekt z
- przecinek po ostatnich elementach z listy


@Lunatik: @CytrynowySorbet: jeśli to jest lista/słownik multiline to dobrą praktyką jest dawać przecinki na końcu żeby nie psuć diffów później ;)

Ale jeśli chodzi o jakość kodu to zgadzam się z przedmówcami - faktycznie wiele do poprawki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
PEP8 się kłania i to mocno. Python ma tę jedną zaletę nad innymi językami (a wadę dla innych
@Sigmanus: @morsik: Ja pisałem o przecinkach po każdym elemencie listy punktowanej w Readme a nie o kodzie Pythonowym ( )

Największym problemem z tym projektem jest jego instalacja. Odpalanie przeróżnych usług z "sudo" po prostu nie przejdzie. Opakuj ten projekt w dockera/vagranta to pewnie ktoś się znajdzie do pomocy.
@spaszko: Projekt wydaje się bardzo fajny, i chętnie bym go używał.

- Przenieś TODO do issues, jeżeli szukasz pomocy
- Użyj jakiegoś lintera, aby kod, który piszesz, był zgodny z PEP8 i ogólnymi normami. Proponuje flake8 (odpalony pokazał 1727 linii do poprawy)
- Jeżeli nie chcesz poprawiać ręcznie, skorzystaj z autopep8 albo black, które same przeformatują Ci kod.
- Zacznij pracować na branchach, praca na masterze nie wspiera współpracy

I przede
Za konstruktywną krytykę dziękuje. Kilka rzeczy juz poprawiłem (issues, README, PEP8).

Do tej pory ten projekt pisałem głównie sam. Dlatego nie zwracałem dużej uwagi na README. TODO w README też mi odpowiadało zamiast issues. Zawodowo nie piszę w pythonie, więc rzeczy stylistyczne/techniczne, które wymieniacie są mi trochę obce. Robię to hobbistycznie po godzinach i do tej pory głównie skupiałem się na funkcjonalności, pod kątem własnego inwestowania na giełdzie.

Jeżeli macie większe doświadczenie
Jeżeli np potraficie pomóc z dockerem (bo mam małe doświadczenie) albo z frameworkiem do testów jednostkowych i CI to byłby wdzięczny.