Wpis z mikrobloga

Czy pompki z gumą oporową można porównać z wyciskaniem sztangi leżąc i uzyskać podobne efekty siłowe/hipertroficzne?
W pompkach ruch, który symulujemy przy wyciskaniu, czyli "odpychanie" ciężaru, jest niejako naturalny. Inna kwestia, że guma daje opór dopiero w drugiej części ćwiczenia, gdzie już chyba głównie działa triceps?

#kalistenika #mikrokoksy #silownia
  • 19
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: akurat do pompek guma to chyba średni pomysł kiedy można po prostu czymś się obciążyć
akurat wyciskanie leżąc udało mi się dość dobrze zasymulować i utrzymać w nim siłę robiąc pompki z obciążeniem (sprawdzone po miesiącu bez sztangi), które robiłem z uchwytami żeby był pełny zakres ruchu
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: max ile zakładałem sobie na plecy to 20kg i nie czułem przy tym nic niepokojącego
na pewno większe ciężary w ten sposób założone będą mieć jakiś negatywny wpływ ale to pewnie musi być sporo więcej, chociaż nie znam się
dokładając 20kg i robiąc więcej powtórzeń niż bym robił normalnie ze sztangą dawało się zrobić porządnie klatkę i utrzymałem tak maxa powyżej 100kg
  • Odpowiedz
@Darknes17: w sensie na np. paraletkach ustawilnych rownolegle? Tez tak robie czasem. Z tym ze w pompkach nke powinno sie spinac lopatek przez caly zakres ruchu, tylko powinno byc naturalna retrakcja lopatek na dole i protrakcja na gorze ruchu.

Ogolnie slyszalem ze pompka jest naturalnym ruchem, a "triki" ktore stosujemy przy wyciskaniu sa po pto aby jak najbardziej zblizyc je do pompki. Na ile to prawda to nie wiem :p
  • Odpowiedz