Wpis z mikrobloga

Mirki w jakim kierunku rozwijać się z automatyzacji? Nie chciałbym żebyście mi wróżyli z fusów co będzie za x czasu, ale jak siedzicie w temacie to może widzicie jakie są tendencyjne na rynku.
Java (pewnie Selenium), jakiś Python, Puppeteer, coś innego? Coś tam dłubie w Cypressie ale muszę w firmie określić samorozwój i sam się bije z myślami. Chciałbym też żeby wiedzą przełożyła się na $ za jakiś czas...
#testowanieoprogramowania #automatyzacja
  • 10
@regos Wciąż dominuje Java + selenium, ale widzę, że coraz częściej pojawia się C#, JS, python.
Wydaje mi się, że selenium za szybko nie umrze. Jest darmowe, popularne i sporo pokręconych frameworkow już na nim śmiga, w których nikt się nie podejmie przepisania.
@regos:
Popieram to, co napisał @Zwierzak24 - Java + Selenium + TestNG będzie przez długi czas bardzo dobrym wyborem. Jeśli nie chcesz Javy to w drugiej kolejności skupiłbym się na JSie + Cypress albo Protractor. JavaScript/Type będą rosły w popularności i to nie jest żadne wróżenie z fusów.

Selenium szybko nie umrze, a na dodatek to jest framework, z któego później łatwo się przesiąść na cokolwiek innego. To nie jest tak,
@Terrano_pl

I tak, i nie.

@Zwierzak24 ma rację, na jedną ofertę dla osób bez doświadczenia, przychodzi kilkaset CV. Ile z nich ma sens? Z mojego doświadczenia ok. 10%. Jedynym "zadaniem" jest przebić się.

Ale w tym momencie, żeby w miarę szybko znaleźć pierwsza pracę (w miarę szybko czyli do pół roku), trzeba fajnie ogarniać angielski w mowie i piśmie (zwłaszcza w mowie), ISTQB że zrozumieniem, trochę baz danych, trochę API, i jakieś
@diarrhoea: No właśnie robiłem w Niemczech 4 miesięczny kurs który miał być zakończony zatrudnieniem w dużym korpo ale korona i wszystko psu na budę dlatego myśle czy samodzielnie się rozwijać w tym kierunku czy zmieniać front
@Terrano_pl Nikt Ci nie powie która opcja jest tą rozważną. Znam ludzi, którym w zeszłym roku, znalezienie pierwszej pracy od postanowienia "ok, zmieniam branżę" zajęło miesiąc. Ale znam takich, co już drugi rok szukają, i nic.
@Zwierzak24: @diarrhoea: @venomik: @Kormas:
Przemyślałem to trochę i postanowiłem że określe sobie jako cel Jave i Selenium. Wiedza nie ucieknie a jestem ciekaw porównania z Cypressem. No i tak jak mówicie, w firmie o wiele prościej będzie wskoczyć nawet za jakiś czas na taki stack technologiczny bo mają X projektów długoterminowych w tej technologii