Wpis z mikrobloga

@Anon2139: to jest dla ludzi, którzy mają gdzieś czy kupią klamerkę za 1 tyś zł. Po prostu stać ich na takie fanaberie. Z drugiej strony sprzedawane są obrazy ludzi za 300 mln z czasów gdzie ten obraz był nic nie wart. Mało tego jego autor żył w biedzie. To tylko kwestia miejsca i czasu, niestety..
  • Odpowiedz
@Anon2139: takie rzeczy kupuje się tak samo jak sztukę nowoczesną - to zwykły snobizm. Oczywiście takie gówno to jest już skrajność, ale tak jak kiedyś strój, potem garnitur były drogie dla zwykłego wieśniaka więc stanowiły o statusie tak teraz na dobrej jakości ubranie może pozwolić sobie niemal każdy więc dokleja się naklejke supreme i tym sposobem pokazuje się innym, że nie jest się "plebsem". Od pewnego poziomu tzw. dobra luksusowe
  • Odpowiedz
Koszykarze zarabiają "szybko i bez wysiłku"? Serio, #!$%@?? Koszykarz zawodowy zarabia bez wysiłku? Kto to, #!$%@?, plusuje.


@El_Duderino: Ja np. nie powiem, że zarabiają bez wysiłku, ale zarabiają bardzo dużo w stosunku do swojej pracy (oczywiście topowi gracze), a publicznie dostępne są statystyki dot. ile graczy po zakończeniu kariery staje się bankrutami, pomimo zarobionych dziesiątek milionów.. nie ma takiej kasy, której nie da się przewalić.
  • Odpowiedz
a co jesli bogaci po prostu sie z nas biedakow smieja, trolluja nas takimi wlasnie niedorzecznosciami?

my lapiemy bol dupy, a oni rechotaja, bo dla nich 50 k, nie mowiac o 1.5k to jak dlas na 5 groszy?
  • Odpowiedz
Tu ekstremalny przykład ale już w okolicach 200 milionów dolarów jest bardzo trudno stracić status bogatego bo rzeczy które tę kwotę uszczuplą będą albo rosły na wartości albo generowały więcej niż jesteś w stanie wydać.

No wydasz 50mln na budynek ale on będzie powstawał przez 2-3 lata podczas gdy reszta kasy będzie generować procent. Zresztą i tak nie płaci się od razu całej kwoty. Po zbudowaniu będzie on generował kasę.

Tak samo jacht. Budowa to 2 lata. Użyjesz go przez może miesiąc w roku. Resztę czasu charter innym za 20k $ na dzień.

Wydatki jakie robią nastoletnie dzieci UHNW (ultra high net worth) ludzi nie mają szans uszczuplić bogactwa rodziny.


@silentpl: ty chyba życia nie widziałeś. Jacht może spłonąć podczas imprezy, albo nawet stojąc samotnie w porcie, a ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, albo ubezpieczenia może wcale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wyjde_z_piwnicy: no widzisz, a ja mówię o 200mln w płynnej dostępnej formie, nie w aktywach czy nieruchomościach. Jak masz takie pieniądze na kontach to procent i perki jakie z tego płyną bardzo ułatwiają życie.
Mam to szczęście, że ocieram się o takich ludzi i widzę jak to wygląda zza kurtyny. Są to zarówno bardzo bogaci ludzie w UK jak i tacy w Luxemburgu czy Azerbajdżanie.
Załączam przykład rozmowy choćby z dzisiaj.

Życia już trochę widziałem. Jachtów też.
Nie możesz mieć jachtu w marinie
silentpl - @wyjdezpiwnicy: no widzisz, a ja mówię o 200mln w płynnej dostępnej formie...

źródło: comment_1587855694l6JfH3PcaHaMt8nvkubipi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz