Wpis z mikrobloga

@Need: ja tam nie narzekam, kupiłem swojego 1+7 pro niedawno za 2300zł a ma taki trick którego nie ma nawet S20 w najmocniejszej konfiguracji (rozdzielczość QHD+ i odświeżanie większe niż 60 fpsów) xD

A ile ten S20 najmocniejszy chodzi? 6 koła?
Czyli w sumie nadal utrzymany trend, telefony są tańsze o 1,5k od najmocniejszych samsungów, a pewnie od jabłek ze 3k.
#!$%@?. Białorycerze xiaomi xD za kazdym #!$%@? razem xD. Kisne z robactwa, wklepując litery na moim iphone xD
I cyk. Juz ten model nie znajdzie w Polsce odbiorcy, bo larwa nosacza sprowadza tylko redimimi z alibaby, bo taniej i w gifcie bez cła xD
porównywanie najdroższych modeli vs przeciętnych modeli

xD

jak masz Forda z salonu za 350k i jakieś budżetowe BMW z gołą wersja za 200k to też mówisz, że


@niochland:

Cóż to nie właściciele prestiżowych BMW chcieli wszystkim wcisnąć, że Ford jest lepszy, bo tańszy i na dodatek zarzucając, że BMW nie oferuje tańszych opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak mówiłem jesteście tym z czego się śmialiście, nawet
@zielinski998: Nie wszyscy zarabiają minimalną krajową. Dla niektórych wydatek 4k czy 6k na telefon to jest niewielka część ich miesięcznego wynagrodzenia. I skoro korzystają z niego często to chcą go mieć najlepszego jak to możliwe. Można powiedzieć inaczej, kto normalny żałuje 4k za telefon którego używa codziennie. Albo pijak albo złodziej.
@zeek: Jeżeli mówisz o głównym to się zgodzę. A pozostałe aparaty to żart. Zoom przy 3x jest bardzo nie wyraźny, już iPhonowy 2x robi lepszą robotę. Do samsunga czy xiaomi przy 5X nie ma startu. Specjalny aparat do filtru kolorów? Kompletny żart. Nie wspominając o tym, że podstawowy model nie dysponuje żadnym zoomem. A obiektyw szerokokątny ma mniejszy FOV niż inne modele.
@zeek: Jeżeli faktycznie zależy Ci tylko na głównym obiektywie. To można powiedzieć, że oneplus ma aparat na poziomie innych flagowców. Jeżeli patrzymy na całokształt tego co oferuje to już nie możemy tak powiedzieć.
@bboymc Rozumiem, ale nie o to mi chodzi. Znam osoby które zarabiają połowę tego co ja i kupują droższe smartfony niż ja. Poprostu nie widzę sensu płacenia 4k za telefon skoro za 2-2.5 k można kupić taki który robi to samo co ten za 4k. Gdyby faktycznie drogie telefony wprowadzały coś innowacyjnego to spoko, a nie oferują niczego ciekawego czego nie oferowały zeszłoroczne flagowce.
@ButtHurtAlert: Ciągle 4399 to mniej niż 6500. Poza tym często xiaomi to po prostu lepszy wybór niż ten telefon za 6500. Ja bym poważnie kupił Samsunga Galaxy S20 Ultra gdyby był ze snapdragonem. Niestety dorwać go obecnie w europie jest bardzo trudne. Za bardzo.
@gucias: Są osoby które kupują telefon którego kompletnie nie potrzebują gdzie są tańsze alternatywy. Takie osoby często kupują iPhone bo jest w polsce jakimś symbolem statusu.
Rozważałem jeszcze Huaweia P40 Pro ale nie ma usług google oraz Oppo Finx X2 Pro ale nie ma NFC i ciężko go dostać w polsce. Samsung Glaxy S20 Ultra nie ma dobrego procesora. iPhone 11 Pro Max ma system operacyjny który go mocno ogranicza. OnePlus 8 Pro nie ma dobrego aparatu telephoto.
@bboymc no i ok, rozumiem Twoje podejście, ja mam inne. Nie podoba mi się jednak twierdzenie, że jak ktoś pisze, że nie widzi sensu w zakupie telefonu za 4k, to oznacza, że go nie stać. Bycie bogatym nie obliguje do kupowania drogich rzeczy.
@gucias: Ja nie twierdzę, że obliguje. Po prostu nie lubię jak ludzie zarzucają, że kupowanie drogich telefonów jest nie rozsądne. Nie rozsądne jest wtedy kiedy wydajemy na to całą pensję. Jeżeli sporo korzystamy z telefonu i faktycznie w czymś nam to pomaga jak jest mocniejszy to jak najbardziej może to być rozsądne.
@bboymc a ja nikomu nie zarzucam, tylko przedstawiam swój punkt widzenia i swoją opinię na temat obecnego rynku smartfonów. Każdy niech wydaje własne pieniądze na co chce. Pewnie niektóre moje wydatki dla wielu też nie mają sensu i mam to gdzieś, bo to moja kasa ¯_(ツ)_/¯
@kelso2: To ty wyskoczyłeś z argumentem większości. Musisz wiedzieć, że większość nie podejmuje najlepszych decyzji. Większość podejmuje przeciętne decyzji. Nie są złe, nie są dobre. Są przeciętne tak jak przeciętny człowiek.
@peachoidpro: Nie przebija bo A13 jest wolniejszy od snapdragona 865, dodatkowo w IPhone SE 2 będzie miał obniżone taktowanie aby zaoszczędzić baterię więc wydajność będzie miał zbliżoną do iPhone XS (A11). Na korzyść tego telefonu będzie niska rozdzielczość (720p) oraz niskie odświerzanie. Poza tym 3 GB ramu i tak nie pozwoli wykorzystać za bardzo tego procesora.
@peachoidpro

@bboymc: Okej, a co powiesz na to, że najtańszy iPhone (SE 2 - 2200zł) przebija wydajnościa wszystkie androidy dostępne na rynku? Mówię o procesorze, bo ilość ramu nie ma kompletnie znaczenia w codziennym użytkowaniu.


Bzdura. A13 jest mniej wydajny od Snapdragona 865, a dodatkowo ten w SE2 będzie mieć obniżone zegary.
@Fronklon: Najlepsze jest to, że iPhone SE 2 ma kosztować 2000 zł, a iPhone 8 plus który ma wydajność bardzo podobną co iPhone SE 2 ale za to lepszy aparat kosztuje 1350 zł nowy na allegro. Gdzie ten interes? Poza tym Apple specjalnie wywaliło część funkcjonalności z IPhone SE 2 jak tryb nocny (A13 bionic nawet z obniżonymi zegarami powinien go uciągnąć).
@satanasluciferi: Trochę googlowałem w tej sprawie i znalazłem jakieś informacje, że apple nakłada na zewnętrzne klawiatury limit ramu jaki mogą zużyć i ubija je jak go przekroczą. I jak taką ubije to się domyślna odpala. Wtedy trzeba ubić taką apkę i jeszcze raz odpalić i wtedy odpali się ta którą mam ustawioną. Jak ktoś ma jailbreaka to może ten limit wyłączyć ale ja nigdy na iPhone jailbreaka nie miałem https://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/4m3vby/request_tweak_to_remove_the_3rd_party_keyboard/ Możliwe,
@satanasluciferi: https://www.reddit.com/r/ios/comments/eobzxv/iphone_keeps_switching_to_default_keyboard/ To jest dość znany problem. Szczerze mówiąc razem z problemem ubijania po 10 minutach apek w tle to były moje główne problemy z iOS. No może jeszcze warto wymienić dość słabą ergonomię. Klikanie linka do youtube w whatsapp po to aby załadowała się safari z youtube gdzie mogę kliknąć u góry aby odpalić w youtube jest bez sensu. Jeszcze bym dodał brak wielu apek w appstore i te które
Powoduje. Zjawisko nazywa się telecine judder. https://en.wikipedia.org/wiki/Telecine#Telecine_judder Najwidoczniej nie zauważasz bo 144 Hz to dość dużo ale jest wyraźnie widoczne przy 60 Hz czy 90 Hz.


@bboymc: ale ten efekt jest widoczny przy skalowaniu filmu 24 fps do 25 fps PAL - 30 fps NTSC. To są istotne różnice czasowe bo 1/25 sekundy to 40 ms. 40 ms to opóźnienie jak najbardziej odczuwalne dla człowieka a dla gracza nieakceptowalne. Przy 60
@GokuMK: Wszystko to co piszesz to prawda. Te 8 ms nie jest tak samo odczuwalne jak 40 ms ale mimo wszystko ma się wrażenie, że coś jest nie tak z obrazem. Jeżeli procesor graficzny jak i cpu mają spory zapas mocy obliczeniowej to te opóźnienia są z reguły równe. Telecine judder podałem jako przykład dlaczego prawdopodobnie pubg jak i inne gry nie pozwalają grać w 90 fpsach na telefonach z 120Hz
@Need: kupowanie wyższych modeli xiaomi miało sens kiedy oferowały to samo co ''lepsze'' firmy za mniejszą cenę, drugi raz w to raczej nie wejdę aczkolwiek miło będę wspominał tą firmę
@pieczk: A nie było tak, że oferowały 80% tego co inne flagowce za 50% ceny? A teraz oferują 100% tego co inne flagowce za 75% ceny i już według niektórych pojawił się problem?
Te 8 ms nie jest tak samo odczuwalne jak 40 ms ale mimo wszystko ma się wrażenie, że coś jest nie tak z obrazem. Jeżeli procesor graficzny jak i cpu mają spory zapas mocy obliczeniowej to te opóźnienia są z reguły równe.


@bboymc: jakiś przykład gdzie ktoś narzeka na drop 8ms?
Zresztą to nieistotne bo w grafice komputerowej to nie działa w ogóle tak jak problem który opisałeś.
Gdy gra generuje