Wpis z mikrobloga

a ludzie dalej się upierają przy

#bojowkaxiaomi

Innymi słowy staliście się tym z czego się smialiscie xioamiarze


@Need: fajno tak pieprzyc kocopoly nie siedzac w temacie.

Ceny na mi10 i mi10p sa znane od premiery w PL i zobacz co ludzie pisali w tamtych postach.
Ba nawet na forum-ostoi bojowkaxiaomi czyli na miuipolska.pl, forumowicze wyszydzaja z tych cen.
Piszac ze kwoty jak za flagowca, a soft standardowo jak na cubot z
@bboymc: xiaomi ma problemy z softem po prostu, wypuszcza niesprawdzone updaty, telefony dostaja soft randomowo czyli budzetowe serie moga miec czesciej aktualizacje niz flagowce. Duze updaty ktore zawieraja poprawki bezpieczenstwa, pojawiaja sie co 2-3-4-5 miesiecy i dupa bo mozesz przez 4 miechy nie miec poprawki na podatnosc 0day.

Xiaomi rozbudowalo swoje portfolio do takich rozmiarow, jak chyba zaden inny producent. W ramach tego samego modelu telefonu, mozesz miec 3 rozne wersjr,
@Need Bo to bardzo często prawda. A ty pewnie należysz do takich co polecają samsunga z exynosem który mimo baterii 5000 mAh wytrzymuje na niej krócej niż inne telefony ze snapdragonem i bateriami 4000 mAh. Powiedz mi geniuszu w takim razie co na dzień dzisiejszy jest lepsze ze snapdragonem 865?
@bboymc:

Nie polecam Samsunga z exynosem, ale Samsung ma przynajmniej lepszy soft. Odpowiadając na twoje pytanie na dzień dzisiejszy lepiej kupić sobie iPhone SE z A13, który jest lepszym procesorem niż ten snapdragon i jeżeli dla kogoś nie jest ważny ekran to ten telefon w swojej cenie jest niepokonany, bo do takiego telefoniku dostajesz też bardzo dobry soft, który wytrzyma spokojnie 4-5 lat. A jak już ktoś koniecznie musi brać androida
@Need: iPhone SE ma może i ma A13 ale apple tak taktowanie ustawił że ma wydajność A11. Dodatkowo iPhone ma ogromne problemy z softem, przykładowo spróbuj poużywać jakiejś innej klawiatury niż domyślna. Będzie Ci się randomowo crashowała i odpalała domyślna. Poza tym wyświetlacz 60 Hz 720p LCD w 2020 roku to porażka. Nie wspominając o przesyłaniu dużych plików na google drive czy youtube bezpośrednio z telefonu. iPhone ubija wszystko w tle
@bboymc:

Szczerze mówiąc w tym roku nic, żadne premiery do tej pory mnie nie porwały. Natomiast jeżeli plotki się potwierdzą i iPhone wróci przy okazji 12 do kanciastych kształtów to może to, ale raczej nie na premierę.

iPhone SE ma może i ma A13 ale apple tak taktowanie ustawił że ma wydajność A11.


Pierwsze słyszę, poczytam sobie o tym.

przykładowo spróbuj poużywać jakiejś innej klawiatury niż domyślna. Będzie Ci się randomowo
@Need: Ja nigdy nie byłem częścią community xiaomi bo to mój pierwszy ich telefon. Po prostu zrobiłem research i ze wszystkich możliwości xiaomi mi 10 pro okazał się najlepszy. A byłbym w stanie dać nawet 10k za telefon.
Zaraz, zaraz, kupując OP 8 Pro dostajesz na ten moment jeden z najlepszych jak nie najlepszy ekran na rynku, świetną nakładkę producenta, wsparcie przez długie lata, a SoT tego telefonu ustawionego na 120Hz i rozdzielczość QHD+ jest zbliżony do SoT IP 11 Pro Max. Mało tego - mamy tutaj topowy aparat, ładowanie indukcyjne 30W. Długo można wymieniać. Zdecydowanie ten telefon jest dużo lepiej wyceniony niż obecna flagowa oferta Apple czy Samsunga, szczególnie
@jempierozki: Oneplus ma dość słaby zoom jak na telefon z 2020 roku oraz ich design jest dość słaby. Poza tym niby ma 120 Hz ale w każdej grze masz 60 Hz. Xiaomi ma 90 Hz i wiele gier obsługuje te 90 Hz.
@jempierozki: Jak nie chcesz aby jakaś aplikacja była ubijana to możesz ją zablokować w pamięci. W pixelu 3 xl każdorazowe odpalenie aparatu ubijało 100% aplikacji w tle. Nawet spotify z lecącą muzyką.
Jeszcze kwestia wydajności - Snapdragon 865 wypada lepiej niż A13, ale to można tłumaczyć kilkoma miesiącami różnicy między tymi SoC. W każdym razie, jeżeli chodzi o telefony Apple to mi ani trochę nie podchodzą. Ekosystem jest fajny, ale 4GB RAM, ekran 60Hz, gigantyczny notch i wariant 64GB pamięci wewnętrznej to żart, bo to telefon za 5,5 klocka. Gdyby najnowsze IP miały 8/12 GB RAMu i ekran przynajmniej 90Hz (a najlepiej 120, bo