Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika , #fotowoltaikastaty

Wykres z 22.04.2020

- Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWp
- Dach o nachyleniu 25 stopni, skierowany na południe z lekkim odchyleniem na zachód.
- Inwenter (falownik SAJ Suntrio Plus 6K, panele mono Qcells 310w - 20 sztuk
- koszt instalacji: 25 000 zł brutto cena zakupu - 5 000 zł z programu "Mój Prąd" - 3 600 zwrot podatku: Razem koszt 16 400 zł
kwahu666 - #fotowoltaika , #fotowoltaikastaty

Wykres z 22.04.2020

- Zachodniopo...

źródło: comment_1587621878C7daytptUwBxwTmQpcOYxS.jpg

Pobierz
  • 63
@SpokojnyPan: chciałbym żeby te wyliczenia wyglądały obiektywnie.
Ogólnie w PL jest wciąż pełno ludzi, którzy myślą że fotowoltaika, to to samo co garnki albo kołdry sprzedawane dla seniorów. Chciałbym to wszystko "odczarować". Pewnie, ze PV to nie żaden święty graal. To po prostu w obecnych czasach bardzo sensowne i korzystne rozwiązanie dla większości domów jednorodzinnych. No chyba, ze któryś miłosiernie dbający o dobro obywateli rząd, wprowadzi jakieś koszmarne, (przepraszam cudowne) rozwiązania,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwahu666: bo są firmy które sprzedają fotowoltaike jak garnki czyli po ostro zawyżonej kwocie i w kredycie. kończy się tym że ktoś rachunek 100zl zamienia na ratę 100zl na 15lat i 10zl opłaty stałej.

Bo ceny energii będą rosły
Bo o 15 latach to będa już zarabiały itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwahu666: przykładem jest mój teść który dostał ulotkę z ceną która uwzględniała już "mój prad" i odliczenie od podatku. I przełożył sobie że moja instalacja która robię sam 9kW wyjdzie tyle samo co ta z ulotki 3kW. Ze powinienem wziąć tą firmę i by i zrobiła taniej i nie musiałbym sie dotykać;)
W ulotce przed dotacjami było 3kW za 17tys
@kwahu666: Twoje wpisy są bardzo przydatne, i robią mega robotę. Sam się tym poważniej zainteresowałem po Twoich wpisach. Na nowym domu fotowoltaika będzie zamontowana już podczas budowy. Rzetelnych informacji jest w necie sporo, ale trzeba się czasem przebijać przez szambo januszy, co w dupie byli i gówno widzieli, ale to standard we wszystkich branżach, a czym bliżej motoryzacji i budowlanki tym większe stężenie gówno-fachowców co wiedzą wszystko.