Wpis z mikrobloga

@push3k-pro: Wenus nie jest gwiazdą xD. Brawo. W końcu zamiast spędzać za dużo czasu na Mirko po prostu włączyłeś mapę. O 22 nie byl schowany i łatwo było go rozpoznać. Serio trudno cokolwiek wytłumaczyć jeśli chodzi o obserwacje nieba jeśli Twój rozmówca nie jest w stanie włączyć mapy i podążać wzrokiem za nazwami. Poza tym można było go obserwować jakieś dwie minuty niecałe, już za późno dawno ;)
Wenus nie jest gwiazdą xD. Brawo


@DooWo: Jest najjaśniejszym punktem na niebie. Komuś kto nie zna żadnego punktu na niebie po twojej wskazówce znalazł by Wenus, nie wiedząc, że nie jest gwiazdą. Inne planety też są jasne.

Tak, wolałem spytać, kogoś kto wie, czym wskazałby mi to w 5 sekund, bo maoy nie mają szukajki przy tysiącach obiektów albo mają nazwy inne niż potoczne albo w ogóle nie wskazują Syriusza jak
@push3k-pro: Pisałem o najjaśniejszej gwieździe, nie wiem czemu nagle sobie ubzdurałeś najjaśniejszy obiekt. Podałem ci punkty orientacyjne na niebie, jedne z najbardziej popularnych. Jedyne co wystarczyło żebyś zrobił, to uruchomił mapę na telefonie i skierował go w stronę zachodu. Wszystko byś sam zobaczył od razu.
@DooWo:

Pisałem o najjaśniejszej gwieździe, nie wiem czemu nagle sobie ubzdurałeś najjaśniejszy obiekt.

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem:

Komuś kto nie zna żadnego punktu na niebie po twojej wskazówce znalazł by Wenus, nie wiedząc, że nie jest gwiazdą.

Idziemy dalej.

Podałem ci punkty orientacyjne na niebie, jedne z najbardziej popularnych.

Błędnie założyłeś, że ja po za Wenusem znam cokolwiek. Zastanów się jakbyś to wytłumaczył komuś kto nie zna czegokolwiek. Jak
@push3k-pro:
1. Zapytałeś mnie, gdzie znajduje się Syriusz. Odpowiedziałem ci, że jest to najjaśniejsza gwiazda na niebie, po czym ty do mnie, że najjaśniejszy jest Wenus.
2. Nie obchodzi mnie co znasz, a co nie. Wskazałem ci kierunek, charakterystyczne obiekty, a to że znasz Wenus tym bardziej by ci pomogło. Jedyne co musiałeś zrobić to uruchomić gdziekolwiek mapę nieba, spojrzeć na zachód i od razu byś zauważył Wenus, Betelgeze i Syriusza
@DooWo:
Pytałem, bo kiedyś już próbowałem takie rzeczy szukać i spodziewałem się problemów, kiedy...

mapy nie mają szukajki przy tysiącach obiektów albo mają nazwy inne niż potoczne albo w ogóle nie wskazują Syriusza jak Google Sky albo położenia i czasu.