Wpis z mikrobloga

@tom86tbg: no bo wiesz, zaczynasz szukać roweru dla początkującego to się okazuję, że jak gravel to: przynajmniej 105ka, a to sztywne osie to podstawa, a nie no, słuchaj rower 10 kg to kloc, a to hamulce beznadziejne, karbonowa sztyca mordo bez tego nie ma jazdy, no słuchaj piątkę musisz dać, bez tego nie ma sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nolej: przerabiałem to na jesieni i niestety tak to wygląda, ja zatrzymałem się na Sorze i kwocie 2,5k i też jestem mega zadowolony i jeszcze dużo czasu zejdzie, żebym wykorzystał w pełni to co oferuje rower. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nolej: ja uważam że triban 100 po dołożeniu blatu dodatkowego z przodu i klamkomanetek, to najfajniejszy rower jaki do tej pory miałem, to miała być krótka przygoda przez 1 zimę ale spodobało się i zostaje na długo :)
@Nolej: Jak ja kupiłem sobie pierwsza szosę tribana 500 to nie wiedziałem ze można przejechać 10km bez zmęczenia. Pierwszego dnia zrobiłem 50km.
Ale ja w życiu miałem chińskiego gowno górala z komunii
@Nolej czemu do 35km? :P Generalnie potwierdzam pozostałych wykopków w kwestii absurdu który jest w tej branży. Możesz wydać 1tyś albo 5tyś, a i tak rower służy zazwyczaj do rekreacyjnego, przyjemnego jeżdżenia. Ilość różnych zestawów, ilości blatów, szerokości lancuchow to niekończąca się historia i to metoda na nakręcenie tej gospodarki rowerowej. A i oczywiście każdy spec boi się wyjechać tanim rowerem, a jak ma wypas to boi się zostawić pod sklepem bo
@mmichal: podeślesz co dokupiłeś? Też myślałem o takiej modyfikacji swojego tribana i się zastanawiałem czy cenowo to wyjdzie jakoś rozsądnie czy lepiej jednak będzie sprzedać i dołożyć do czegoś nowego ;)
@wojfff: dokupiłem korbę nową shimano za 120zł 46/30. klamkomanetki używane sora 3500 (200zł), koło na tył pod kasetę używane z kasetą 11-25 (zmieniam na 11-32) za 100zł, błotniki Orion z allegro chyba 30zł, przerzutka alivio za 90zł nowa na tył (lepsza niż szosowa bo lepiej napina łancuch) przód nowa to 40zł

z spd i błotnikami rower wazy mniej niz 11kg teraz a jeszcze można zejść z wagi , no i osprzęt