Wpis z mikrobloga

@bartix133: Marzy mi się taki, bo ręcznym pistoletem baaaardzo ciężko jest uzyskać idealna ścieżkę. Jest to związane przede wszystkim z tym ze przy drugim wciśnięciu pistoletu następuje szybki wylot masy i tworzy się #!$%@? górka ;( a później to wiadomo, palec, ślina te sprawy... a i tak wyglada fatalnie :/
@marcho87: Jasne, ale mnie powoli zaczyna męczyć mnogość akumulatorów i ładowarek. Jeszcze chwila i w bagażniku się to wszystko dziadostwo nie zmieści. Sukcesywnie przechodzę na milwaukee i pozbywam się wszystkich innych. No ale wiadomo, milwaukee = kasa...
@dzazzio: no tak, fajnie miec system z jednym rodzajem akumulatorów. Milwuake drogie jak fix ale ma wszystko co potrzebne i jest to na tyle porządnie zrobione że posłuży trochę. Do do stolarki taki mercedes to festtool co ni @marcel_pijak?
Wg mnie trzeba sobie zrobic rachunek sumienie ile sie czego używa i czy opłaca sie taka droższa maszyneria, ja na razie ciągnę na stnaleyu i sobie chwalę choć gdybym nim orał
@dzazzio: @pigoku: Zgadza się. W stolarce tylko Festool. Co drogie to tanie jak mawiał mój ojciec. Oczywiście można tę samą robotę zrobić MacAllistarem z Castoramy, ale chodzi o żywotność i przede wszystkim wygodę/komfort. Np TXS od Festoola jest tak ultra lekki, że go praktycznie nie czuć w ręce i przez to mniej męczy.

Jak ktoś robi zawodowo, to się nie oszczędza. Jak hobbystycznie ale na wiele lat, to jakiś kompromis
@pigoku: Kup sobie na start m12 fid. Po prawie roku użytkowania (swoja budowa + dekarstwo) jestem przekonany ze ten impact poradzi sobie ze wszystkim. Ciesielskie 8x280? Żaden problem. Zakładam nasadkę 17/19 i wykręcam wszystko co masz przykręcone w domu. 150Nm zamknięte w malutkiej, kompaktowej obudowie. Nie żałuje żadnej złotówki. Mam lekko starsza m18 fid i leży w skrzynce.