Wpis z mikrobloga

@LoginInnyNizWszedzie: masz rację, to jest była dyrektorka byłego Gimnazjum im. Jana Pawła II W Ostrowie Wielkopolskim, które swojego czasu bardzo sympatyzowali z PiSem. Cała kadra dyrektorska była w partii, udzielali się w radzie miejskiej. Już wtedy (ok 10 lat temu) sprawiała wrażenie tępej baby, która kiwa głową podkreślając każde zdanie które wypowiada. Jak widać jej to zostało. Mając 15 lat nie szanowałem tej kobiety bo wydawała się tępa. Nie myliłem
  • Odpowiedz
@zapster: Może mógł lepiej zareagować, ale i tak to 95% winy minister że nie umie się zachować czekając na pytanie. W gimnazjum już się uczy dialogu czy tam w podstawówce. To nie było wystąpienie gdzie jesteśmy sami xd
  • Odpowiedz
zasady tworzenia rzeczowników osobowych żeńskich np. nauczycielka, lekarka, sklepowa, wykładowczyni, lewaczka, jesieniara, Angielka, Polka (albo p0lka jak ktoś woli) itd.


@Jakastaka: Co ma do tego dodawanie pan, pani? I po co? Jesteście mocno zakompleksieni
  • Odpowiedz
@CampbellPrice: Chodziło mi o to, że niektórzy nie chcą używać żeńskich form w odniesieniu do bardziej prestiżowych stanowisk i zawodów.
Używają natomiast form męskich z przyrostkiem Pani, co jest akurat idiotyczne moim zdaniem.
  • Odpowiedz