Wpis z mikrobloga

@miki4ever: oj wielu, wierz mi. Siedzisz na dupoe, dostjesz np. 1200-1500e na 3 ososbową rodzinkę, jak nie masz wstydu idziesz do Caritas(nie mylić z naszym), DRK, Meltaser, jak dobrze zakombinujesz masz sprzęt, meble, ubrania, żarcie za friko. A takich skoorwysynów nie brakuje,. Pomagam w ramach wolontariatu w tych instytucjach i znam temat od a do z, niektóre osoby to nawet moi sąsiedzi z ulicy, nie są jakoś bardzo biedni, ale
  • Odpowiedz
@Desseres: zacznijmy od tego , że porównujesz jednego z najważniejszych polityków ostatnich kilkudziesięciu lat, kobietę która miadzy takich robaczków jak kaczor i cała reszta intelektualnie , politycznie .. Angela to najlepsze co się Niemcom wydarzyło w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat
  • Odpowiedz
@unhit: Ma racje jeśli założyć, że każdy chory będzie hospitalizowany. Tak zjadliwa nie była nawet dżuma.

Ogólnie te obliczenia są niemożliwe lub bez określenia założeń nic nie znaczą. A ponieważ nie znamy rzeczywistych liczb do wzięcia założeń, wszystkie takie symulacje są wróżeniem z fusów. Oczywiście kiedyś się okaże, który model był najlepszy.
  • Odpowiedz
@zeMadafaka: nie trzeba być 4 gospodarką świata, aby umieć rządzić na podstawie liczb, prognoz czy analiz, i do tego mówić ludziom jak wygląda sytuacja - jasno, kawa na ławę. U nas tego nie ma, tzn. analizy pewnie są, ale tylko do wiadomości kilku osób. W każdym razie bardziej widać propagandę sukcesu.
Drugiego pytania nie rozumiem - nie zapraszała nikogo, bo uchodźcy sami płyneli.
  • Odpowiedz
@miki4ever: nie. Rzad specjalnie tego nie waloryzuje - żeby kiedyś mógł podnieść tą kwotę jako element kampanii wyborczej.

I nie wiem skąd uważasz, że uważam, że jest lepiej. Sugeruję, że obecna forma zachęca do siedzenia w domu. A to źle.

Wydaje mi się, że rozsądne było by zachęcanie do pracy. Ja bym to próbował osiągnąć na 2 sposoby:
- ułatwiając pracę na 1/2 lub 3/4 etatu (i tutaj był by się doliczalo bonus
  • Odpowiedz