Wpis z mikrobloga

@unhit: oj jak bym chciał żeby w naszym rządzie osoby wypowiadały się w podobny sposób, nie robiąc z ludzi debili tylko wykładać kawę na ławę i uświadamiać ludzi z czym borykamy się w skali całego państwa ... niestety głównymi cechami narodowymi u nas jest cwaniakowanie, kolesiostwo i wieczne "wiedzenie wszystkiego lepiej" połączone z ciągłym krytykowaniem. Niestety nie ma u nas miejsca na rzeczowe rozmowy i opieranie się na faktach oraz liczbach,
  • Odpowiedz
@Yelonek: Zaskocze cie, w Niemczech generalnie wszystkie decyzje sa oparte na liczbach. Np. nie ma 500 plus, tylko jest 204€ plus, ktore jest modyfikowane co roku zaleznie od inflacji, bezrobocia, itd.

Teraz wytlumacz mi jak polski rzad wyliczyl, ze akurat rowno 500zl to jest to co jest potrzebne i dlaczego nie zmienia sie to co roku.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Pewnie siedzieli w gabinecie na nowogrodzkiej i sie przekrzykiwali kto ile wymysli i prezes palnal ni z tego, ni z owego "bez kozery powiem pincet". Nikt z klakierow nie osmielil sie przebijac samego prezesa i tak juz zostalo.
  • Odpowiedz
  • 7
@miki4ever

Teraz wytlumacz mi jak polski rzad wyliczyl, ze akurat rowno 500zl to jest to co jest potrzebne i dlaczego nie zmienia sie to co roku

I bardzo dobrze, że tego nie waloryzuje.
  • Odpowiedz
@unhit:
Fun fact: Merkel studiowala chemię kwantową.
Ale na wykopie jest znana jako idiotka, ktora zajmuje sie jedynie (WYŁĄCZNIE!) wpuszczaniem imigrantow xD

Porownajcie sobie taka konferencje Merkel z konferencja Trumpa xDDDD
Morawiecki tez swietnie wypada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

damy rade. Jest kryzys, ale podejmujemy dzialania. Damy rade.


Iksde. Merkel jest w stanie przeciwienstwie do tych politykierow powiedziec, dlaczego damy rade.
  • Odpowiedz
@Yelonek: Merkel ma bodajże doktorat z chemii kwantowej, wcześniej studiowała fizykę. Więc jednak jest politykiem o ścisłym umyśle, który potrafi zrozumieć liczby na wyższym poziomie niż "#!$%@?ć podatki to w budżecie będzie więcej pieniędzy" jak to jest u nas
  • Odpowiedz
powinna być waloryzowana w przypadku kiedy była by ulga od podatku w pracy.


@korin_: Waloryzacja powinna byc zawsze. Rozumiem, ze do ciebie bardziej trafia okragla suma i pewnie bys najchetniej 1000 plus zrobil, ale to powinno byc wyliczane, a nie propagandowe.
  • Odpowiedz
@miki4ever: czemu ja mam Ci to tłumaczyć? Sam tego nie rozumiem. Nie rozumiem dlaczego kwota wolna od podatku nie jest co roku waloryzowana. Nie rozumiem dlaczego emerytury nie są co roku waloryzowane. Nie rozumiem dlaczego wiele innych czynników ważnych z perspektywy jednostki nie jest waloryzowanych. O 500+ to już wolę się nawet nie wypowiadać ...
  • Odpowiedz
@Desseres: Wy wybraliscie sobie PiS na wladze, dlatego pytam:)

W sumie moge ci odpowiedziec, bo w Polsce ludzie wola populizm od konkretow. Sa duze szane, ze waloryzacja rokroczna emerytur dalaby wiecej niz wprowadzona przez PiS 13-tka, ale nie jest to wtedy tak spektakularne, bo zamiast paruset zlotych jednorazowa dostajesz dodatkowo tylko niewielka sume miesiecznie. W Polsce nikt na to nie zwroci uwage, obstawiam, ze na wykopie beda sie smiac, ze emeryci
  • Odpowiedz
@miki4ever: Wy? Jakie Wy? Nie głosowałem na to gówno i nigdy nie zagłosuję na PO ani PiS. Wydaje mi się że nie doczytałeś mojej wypowiedzi i gdzieś wyobraziłeś sobie że bronię tej gówno partii.

Żadna z partii politycznych nie reprezentuje moich poglądów w 100%. Z programu każdej partii mógłbym wybrać punkty z którymi się zgadzam. Dlatego jestem za jak największym zróżnicowaniem wśród polityków, żeby każde środowisko miało swojego przedstawiciela, którego sami
  • Odpowiedz