Wpis z mikrobloga

@miki4ever:

Czysta matematyka, oddajac glos niewazny zwiekszasz poparcie partii wygrywajacej


Tak by było, gdyby przy liczeniu brane pod uwagę były wszystkie oddane głosy, ale brane są pod uwagę tylko te poprawnie oddane, więc oddanie nieważnego głosu nie ma żadnego efektu.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Nie ma procentowo więcej, bo % liczy się w uproszczeniu wg "liczby oddane na X/wszystkie poprawnie oddane głosy", a głos nieważny nie jest poprawnie oddanym głosem.
  • Odpowiedz
@unhit: Wyobrażacie sobie pisowców w tej sytuacji. Słowo Tusk padałoby częściej niż koronawirus. I nie byłoby żadnego zagrożenia zapadnięcia się służby zdrowia - w końcu nasze szpitale są lepiej przygotowane! #propaganda
  • Odpowiedz
@miki4ever: pokaż mi socjal w De który potrafi, nie zniechęcić do pracy. A te podwyżki co rok/dwa o 2-4e napewno tego nie zrobią. Nawet obniżanie darmozjadom co roku hartzIV o 10% tego nie robi. Nie gadaj głupot.
  • Odpowiedz
@Haddi: Każdy. W Niemczech nie opłaca się żyć na socjalu, sama pensja minimalna daje sporo więcej. Dodatkowo spora cześć socjalu po paru miesiącach bez podjęciu pracy odpada.
  • Odpowiedz
@miki4ever: mylisz się, ktoś kto dobrze zna system, badz ma dobrego doradce, potrafi wyciagnąć całkiem niezłą sumkę. Jezeli dochodzi do tego "samotny rodzic", sumka jest spora, odpadają koszty pracy, a dana osoba nic nie robi, siedzi w domku i zbija bąki. Jeszcze lepszą grupą są Ci na AlgI bądź HartzIV, pracujący na czarno całe miesiące. Nie znasz niemieckich realiów.
  • Odpowiedz
@miki4ever: i powiedz mi co odpada? W De minimum socjalne musi być utrzymane, odpadają dodatki jedynie przy wzroście dochodów bądź w przypadku HartzIV po roku 10%, po 2- 20%, po 3 30%, a dalej nic, więc ktoś przyzwyczajony do socjalu sobie poradzi.
  • Odpowiedz
Fun fact: Merkel studiowala chemię kwantową.


@giocarte: kurde, zabrzmiało tak egzotycznie, że aż musiałem sprawdzić czy coś takiego istnieje o_O

Chemia kwantowa – dziedzina z pogranicza fizyki i chemii, która stosuje mechanikę kwantową i kwantową teorię pola do opisu atomowych i molekularnych układów będących przedmiotem zainteresowania chemii. Podstawowym równaniem nierelatywistycznej chemii kwantowej jest równanie Schrödingera.
  • Odpowiedz