Wpis z mikrobloga

@neo_1995: Też nie mam pojęcia. Można to też znaleźć pod hasłem "chromatography reservoir" i wtedy chyba służy w chromatografii grawitacyjnej jako zbiornik tyle, że bez zaworu jak we wkraplaczu. Może chromatografia preparatywna? Trochę nie moja działka.
@Polanin: Ja wkraplacza właśnie w preparatywnej używam, jak mi się nie chce hplc odpalać. Kolumna, na nią przedłużka i na samą górę wkraplacz - nawet na drobnym żelu leci ciurkiem :D
@neo_1995: @RoksiYT5: @Precypitat:
https://www.youtube.com/watch?v=pwHFxXRl-Ig (od 45 sekundy)
Tutaj chłop pokazuje, jak destylować z roślin, a element poszukiwany ma służyć jako "pojemnik", gdzie znajduje się materiał, przez który "przechodzi" para pochodząca z kolby poprzedzającej, przytkana czymś przepuszczającym parę..
Chciałbym skompletować dokładnie taki zestaw, o którym mówi @Polanin ale skompletować go samemu, gdyż z pewnością wyjdzie trochę taniej.. :PP
@Mati_45: o kurna, tego nie znałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale w sumie to nie jest klasyczna chemia organiczna, pewnie dlatego :P ale fajna technika.

Tylko w tym zestawie co zaprezentował @Polanin nie podoba mi się brak jakiegoś wyrównania ciśnienia. Mam wrażenie, że po rozpoczęciu podgrzewania korek może sam wyparować po zetknięciu z sufitem ( ͡° ͜ʖ ͡°)