Wpis z mikrobloga

Dałem się oszukać jak dziecko na olx...
Chciałem kupić Xboxa One, Sprzedawca oddzwonił mówił że dalej aktualne, że prowadzi firmę z konsolami i wyprzedaje sprzęt bo ma zawieszoną działalność. Że wyśle inpostem bo tam ma podpisaną umowę ale chce pieniądze z góry i żebym się nie martwił że spisze umowę kupna-sprzedaży z pieczątką firmy i podpisem i prześle zdjęcie dowodu osobistego...
Zgodziłem się i to był błąd. Przesłał umowę kupna-sprzedaży i dowód osobisty, stwierdziłem okej.. wysłałem hajs (wiem jestem debilem) , dostał potwierdzenie przelewu , dzwonił jeszcze że będzie pakował przesyłkę i wyśle ją jeszcze dzisiaj(15.04), po godzinie wysłałem smsa żeby podał nr przesyłki , odpisał że za 15 min wyśle mi na maila i tu kontakt się urwał. Numer telefonu 518891049 (dla chętnych jest dalej aktywny) , za każdym razem odrzuca połączenie.
Potrzebuje pomocy co zrobić dalej... Wysłałem do banku prośbę o cofnięcie tego przelewu ale musi zaakceptować go odbiorca czego napewno nie zrobi.. Policja pójdę zgłosić po pracy aczkolwiek w tych warunkach pewnie będą mieć mnie w dupie albo dostane mandat za nieuzasadnione wyjscie z domu. Tak czy inaczej muszę to zgłosić 540 zł nie odpuszczę.
Prośba do was o pomoc , sugestie , mam umowę kupna sprzedaży i zdjęcie dowodu wraz z numerem.
Wszystko załączam na dysku google:
https://drive.google.com/drive/folders/1zea-b7QdoUjnL9KoKAFc7asi1_-Ws0ji?usp=sharing

#wykopefekt #olx #oszukujo #policja #csiwykop #pomocy #januszebiznesu #pytanie #pieniadze
KaZe - Dałem się oszukać jak dziecko na olx...
Chciałem kupić Xboxa One, Sprzedawca ...

źródło: comment_1587021146LnhIPdvMT4uB8B0U8RGRx3.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaZe: Mogą Cię manewrować poprzez gadanie, że "dopiero 2-3-4-5 dni minęło to jeszcze nie wiadomo czy przesyłka dojdzie i nie ma tu przestępstwa" itd. Musisz mieć tu trochę uporu i doświadczenia i wiedzieć czego żądasz. A co papier to papier ;) No ale nie jest powiedziane, że nie przyjmą. Po prostu oszustwo jest trudne dowodowo i mogą byc niechętni. Tak tylko mówię. Do tego warto napisać to tak żeby wyłuszczyć
  • Odpowiedz
518891049 Spróbuje ktoś zadzwonić pod ten numer sprawdzić czy jest dostepny? Ja zostałem zablokowany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaZe: Napisz do moderacji żeby to wywalili. Bez względu na to co podejrzewasz to nie powinieneś tego jednak wklejać. Zawsze jest opcja na to, że to nie jest oszustwo ; d. To co ja polecam zrobić to poczekać jeszcze kilka dni, spróbować nawiązać kontakt i wtedy działać. Jak napiszesz zawiadomienie to możesz mi podrzucić na PW to Ci powiem czy dobrze ; d
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@serczi: Może to być spółka cywilna prowadzona pod taką nazwą, a tego nie trzeba ujawniać w CEIDG. Załóżmy, że obydwaj prowadzimy działalność pod swoimi nazwiskami. Zawiązujemy spółkę cywilną i nie ujawniamy tego, ale działamy pod firmą "MichalElfik SC". To się zdarza.

Ale mój post o usunięciu dotyczył zdjęcia dowodu osobistego, a nie wszystkiego. Moim zdaniem jest możliwość, że OP padł ofiarą oszustwa.
  • Odpowiedz
@KaZe: To teraz na policję, sprawa będzie się ciągnąć 2-3 lata. Jego wsadza a nakaz oddania kasy na nic się nie zda bo tacy oszuści maja po kilkaset tys nakradzione. Jak akta mi prokuratura przysłała to jak książka telefoniczna wyglądało xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@PositiveRate Kontaktu z oszustem zero , dzwoniłem na policję kazali mi przesłac zeznania z dowodami mailowa wiec tak zrobiłem. Oddzwoniła policjantka że sprawa została przyjęta. Po pierwszym zapoznaniu się ze sprawą może być to ten gość z dowodu bo miał już sprawę za oszustwa na olx , ale mowiła że to troche potrwa bo muszą uzyskać dane z konta bankowego
  • Odpowiedz