Wpis z mikrobloga

Dałem się oszukać jak dziecko na olx...
Chciałem kupić Xboxa One, Sprzedawca oddzwonił mówił że dalej aktualne, że prowadzi firmę z konsolami i wyprzedaje sprzęt bo ma zawieszoną działalność. Że wyśle inpostem bo tam ma podpisaną umowę ale chce pieniądze z góry i żebym się nie martwił że spisze umowę kupna-sprzedaży z pieczątką firmy i podpisem i prześle zdjęcie dowodu osobistego...
Zgodziłem się i to był błąd. Przesłał umowę kupna-sprzedaży i dowód osobisty, stwierdziłem okej.. wysłałem hajs (wiem jestem debilem) , dostał potwierdzenie przelewu , dzwonił jeszcze że będzie pakował przesyłkę i wyśle ją jeszcze dzisiaj(15.04), po godzinie wysłałem smsa żeby podał nr przesyłki , odpisał że za 15 min wyśle mi na maila i tu kontakt się urwał. Numer telefonu 518891049 (dla chętnych jest dalej aktywny) , za każdym razem odrzuca połączenie.
Potrzebuje pomocy co zrobić dalej... Wysłałem do banku prośbę o cofnięcie tego przelewu ale musi zaakceptować go odbiorca czego napewno nie zrobi.. Policja pójdę zgłosić po pracy aczkolwiek w tych warunkach pewnie będą mieć mnie w dupie albo dostane mandat za nieuzasadnione wyjscie z domu. Tak czy inaczej muszę to zgłosić 540 zł nie odpuszczę.
Prośba do was o pomoc , sugestie , mam umowę kupna sprzedaży i zdjęcie dowodu wraz z numerem.
Wszystko załączam na dysku google:
https://drive.google.com/drive/folders/1zea-b7QdoUjnL9KoKAFc7asi1_-Ws0ji?usp=sharing

#wykopefekt #olx #oszukujo #policja #csiwykop #pomocy #januszebiznesu #pytanie #pieniadze
KaZe - Dałem się oszukać jak dziecko na olx...
Chciałem kupić Xboxa One, Sprzedawca ...

źródło: comment_1587021146LnhIPdvMT4uB8B0U8RGRx3.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaZe: ta Twoja pewność że zrobił Cię w ch... wynika z tego, że facet kilka połączeń odrzucił? Stary, nie panikuj, może ma zapierdziel i dużo przesyłek, choć niewykluczone, że masz rację
  • Odpowiedz
@vorio: Wynika z tego że paczkę miał wysłać wczoraj wkładając ją do paczkomatu, wysyłałem kilka smsów , dzwoniłem , zero kontaktu
  • Odpowiedz
@KaZe: Gość prowadzi firmę z konsolami i pisze umowy odręcznie xD Stary już wtedy lampka się powinna zapalić. W dodatku nazwa firmy Konsoleks nie pada ani razu w internecie jak wpiszesz w Google xD
  • Odpowiedz
@KaZe: Na pieczątce ma drugi numer. Próbowałeś pod niego dzwonić? NIP-u nie mogę się doczytać ale taka firma jak Konsoleks nie istnieje w CEIDG. Na imię i nazwisko gościa też nic nie znalazłem.
  • Odpowiedz
@KaZe: Chodziło mi, że na jego dane osobowe nie znalazłem firmy w CEIDG. Profil na fejsie też może być fejkowy. 12 znajomych w tym jakieś zagraniczne, 3 razy ten sam typ + jakiś Domagała, który dziwnym trafem ma ze mną 4 współnych znajomych, więc pewnie jakieś konto, które akceptuje wszystkich jak leci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaZe: Daj ten NIP. Serio, to powinno wyjaśnić sprawę, bo jak jest nieistniejący albo podebrany od kogoś to zaraz będziemy wiedzieć co dalej.

Jeśli zostałeś oszukany to trzeba szybko pizgnąć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Jeśli on ma jakieś jeszcze aukcje itd. to można zadzwonić z innego numeru i nagrać głos faceta, który Cię mógł oszukać.

Najprawdopodobniej jeśli to oszustwo to numer jest na słupa.

Coś poradzimy, tylko daj nam tu NIP.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaZe: Jesli dobrze odczytałeś NIP to brakuje tylko jednej cyfry. Istnieje tylko NIP 5842780219, reszta cyfr nie zwraca wyników w google. Dla pewności możesz podstawić po 584 cyfry od 0 do 9 w CEIDG.

Ten NIP co Ci dałem należy do Spółki akcyjnej Console Labs, ale ona jest z Gdańska. Nie ma tam też tego człowieka, który widnieje w umowie.
  • Odpowiedz
@PositiveRate: Niestety nie ma żadnych innych firm pod innymi cyframi , prawdopodobnie jest fałszywy.. a co z dowodem? Da się do czegos dojsc po numerze dowodu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KaZe: Dowód jest pewnie lewy. Jeśli zgłosisz popełnienie przestępstwa to policja powinna ustalić do kogo należą te dane, ale pewnie nie jest to oszust, a ktoś zupełnie inny. Być może jednak da się ustalić (o ile np. nr dowodu jest poprawny) komu i kiedy ukradziono dane osobowe. Jeśli to są te same dane jak do przelewu to z kolei pewnie rachunek jest prowadzony na słupa. Nie będzie to pewnie jednak żadna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Gość prowadzi firmę z konsolami i pisze umowy odręcznie xD Stary już wtedy lampka się powinna zapalić. W dodatku nazwa firmy Konsoleks nie pada ani razu w internecie jak wpiszesz w Google xD


@serczi: za każdym #!$%@? razem wizja superokazji zaślepia ludzi. A nawet jak się lampka ostrzegawcza w głowie zaświeci to ludzie ignorują, "bo u mnie to na pewno okazja".
  • Odpowiedz