Wpis z mikrobloga

Budzisz się w 2079 roku, parę minut po szóstej. Nie mogłeś już spać słysząc budzące się do miasta miasto a sprawie nie ułatwia fakt że przez zasłony twojej kawalerki dobijał się nadmiar neonów z zewnątrz. Wstałeś i wyszedłeś na balkon, odpalając papierosa i zaciągając się. Nie mogłeś nawet cieszyć się żarzeniem fajki ze względu na budzące się w zastraszającym tempie miasto do życia. Przyglądasz się przez chwilę dronom wiszącym w powietrzu parenaście metrów nad dachem bloku w którym mieszkasz dronom, które od kilkunastu lat nadzorują i inwigilują życia ludzi. Odkąd wyszedłeś na balkon każdy twój ruch jest pilnie przez nie rejestrowany, łącznie z temperaturą ciała i tętnem poprzez przymusowy BioZdrowie™ czip umieszczony u nasady Twojej czaszki, tkwiący tam odkąd byłeś niemowlakiem. Wracasz do mieszkania, biorąc dłuższy prysznic, chociaż po pewnym czasie tego żałujesz bo woda tylko momentami jest letnia. Po ogarnięciu się zakładasz ubrania - ubrania na których utkwione są linearne, żółte wzory definiujące twój status społeczny jako zwykłego robotnika. Tak ubrany idziesz do najbliższej stacji kolei magnetycznej która zapewni tobie transport wprost do miejsca pracy.

#dystopia #cyberpunk #fantastyka #tworczoscwlasna #insomniameczy

@ciuciu: @RamzesXIII: W koncu skonczylem, nie jestem do konca zadowolony ale za duzo przerabialem wiec dam sobie spokoj juz. Kawalek zainspirowal
M.....A - Budzisz się w 2079 roku, parę minut po szóstej. Nie mogłeś już spać słysząc...
  • 13
@MD_MDMA: Jasne, masz czipy monitorujące zdrowie w mózgu i jednocześnie w sprzedaży są papierosy. Do tego na pewno ktoś przejmuje się zdrowiem robola z najniższej klasy społecznej w świecie, gdzie sztuczna inteligencja odwala 99 proc roboty, a zyski czerpie garstka najbogatszych. W 2079 nawet na ten balkon nie będzie cię stać.
@MD_MDMA: ja bym to widział tak:

Budzisz się w 2079. Jest parę minut po szóstej. Leżysz wyrwany z niespokojnego snu przerywanego zgiełkiem nigdy niezasypiającego miasta. Masz szczęście, Twój kubik trzy na trzy jest wyposażony w balkon i okno. Zmuszając się z trudem wstajesz, podchodzisz do okna i powoli odsuwasz roletę. Jaskrawe neony mieszają się ze słońcem i odbijają swój ślad na nieustającym smogu. Decydujesz się wyjść na skrawek betonu ogrodzony niską
kiedysbylemfajny - @MD_MDMA: ja bym to widział tak:

Budzisz się w 2079. Jest parę ...
@panipanika: bede musial nad tym popracować
@smutny_kojot: Bardziej chodzi o kontrolę ludności niż rzeczywista troska o zdrowie. Coś ala Orwellianizm. @AstridOydr: Kocham kazda spedzona chwile sluchajac tego odkad poznalem ten gatunek
@kiedys_bylem_fajny: Rzeczywiście jak teraz na to patrzę mogłem to rozbudować. Ale nie wiem czy mi się chciało, bo już robiłem się sfrustrowany poprawkami. Będę pracował nad detalem przy nastepnych nocach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MD_MDMA: o wow... Nie wiem od czego zacząć, ale Ty powinieneś od czytania książek. Może i masz jakiś pomysł na opowieść, ale te błędy i brak warsztatu walą w ryj. Jeżeli myślisz poważnie o pisaniu, najpierw zacznij dużo czytać... Nie gniewaj się, ktoś to musiał Ci powiedzieć.