Wpis z mikrobloga

Uff (chyba?) skończyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A przynajmniej w 90% skończyłem to co planowałem.

Mój mały projekt #elektronika #programowanie #arduino - logger z funkcją czytania i resetowania błędów oraz tablic zapłonu.

Z urządzenia można po usb/bluetooth korzystać jak normalnego kabla do #bmw - obsługuje wszystkie 6 cylindrowce od 95 do 2005 roku (silniki M52 i M54) czyli E36, E38, E39, E46, E60 i niektóre E90.

Opcja loggingu po stronie PC albo arduino jest i działa (mam tylko problem wybrać dobry bluetooth jako iż HC-06 nie chce współpracować z windows 7/10 i się rozłącza serial.. na Androidzie działa świetnie).

Teraz tylko dobra obudowa, nowe PCB (musiałem poprawić jeden flaw) i można ruszać z produkcją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W komentarzach więcej fot projektu. Poniżej filmik (uwaga głośny! ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#chwalesie #projekt #tuning #mechanikasamochodowa
sorek - Uff (chyba?) skończyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A przynajmniej w 90% skończyłem to co ...
  • 33
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kotkipsotki: pewno przejdę na nowe arduino na stm, obawiaja mnie tylko brak bibliotek do touch screena, ekranu itp itd..

@Analityk: planuje wrzucić kod na github i zrobić projekt totalnie otwarty jak zarobię na nim co nieco.

Nad optymalizacją siedziałem sporo i wątpię że można z niego urwać dużo. Większość zajmują stringi i tablice kodów itp.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FilipWWL: tablice na których obrotach i obciążenia silnika wykryto knock (spalanie stukowe) i cofnieto zaplon by silnik nie spalal stukowo.

Powinienem napisac tablice wykrytego spalania stukowego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wykop4fun: niestety korzystam z 2 seriali już, pewmo mógłbym ale niewiele więcej miejsca i kwestia dodatkowego programowania.

Równie dobrze mogę przejść na Nano every
  • Odpowiedz