Wpis z mikrobloga

Uff (chyba?) skończyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A przynajmniej w 90% skończyłem to co planowałem.

Mój mały projekt #elektronika #programowanie #arduino - logger z funkcją czytania i resetowania błędów oraz tablic zapłonu.

Z urządzenia można po usb/bluetooth korzystać jak normalnego kabla do #bmw - obsługuje wszystkie 6 cylindrowce od 95 do 2005 roku (silniki M52 i M54) czyli E36, E38, E39, E46, E60 i niektóre E90.

Opcja loggingu po stronie PC albo arduino jest i działa (mam tylko problem wybrać dobry bluetooth jako iż HC-06 nie chce współpracować z windows 7/10 i się rozłącza serial.. na Androidzie działa świetnie).

Teraz tylko dobra obudowa, nowe PCB (musiałem poprawić jeden flaw) i można ruszać z produkcją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W komentarzach więcej fot projektu. Poniżej filmik (uwaga głośny! ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#chwalesie #projekt #tuning #mechanikasamochodowa
sorek - Uff (chyba?) skończyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A przynajmniej w 90% skończyłem to co ...
  • 33
  • Odpowiedz
  • 2
@sorek coś za coś, na mini pro robiłem moduł SIM i obsługę wyświetlacza OLED to był dramat, zawieszało się całkowicie, później wyświetlacz się zawieszał, z projektu na 3 dni zrobił się projekt na 2 tygodnie, ostatecznie udało się to ustabilizować, ale wyświetlacz ma jakieś 8 klatek na sekundę max. Niestety mało pamięci robi swoje, także do większych projektów tylko Mega
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sorek: Jak już będzisz zarabiał na swoim projekcie opartym na arduino to nie zapomnij o zgodności z licencjami bibliotek których użyłeś do niego.
  • Odpowiedz
raspberry nie jest real-time


@sorek: ścisłe ramy czasowe byłyby zdaje się potrzebne w przypadku gdyby to miało czymś sterować, też się łapie na wymówkach, żeby nie poznać więcej platform sprzętowych i sposobów pisania aplikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aston729: do m50 tez powinno działać ;)

M50 powinno sje na ms41 sterować :D

@pomyslnosci: po prostu nie widzę ciężkiego raspberry w tym projekcie.

Ale planuje więcej projektów ;)
  • Odpowiedz
@sorek: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego?

Z tego, że arduino użyłeś w bmw? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jakiego to ty (specjalnie z małej litery) masz bmw. Może byś lepiej wykorzystał arduino?
  • Odpowiedz
@sorek: Mam M50 na Siemensie, mogę testować :D
jak to w ogóle się łączy ze sterownikiem? Wpinasz w ADS?
w M50 jest MS40.1
P.S Mogę Ci produkować obudowy na drukarce 3D :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aston729: musisz w obd albo z przejsciowka ale normalnie moze nie działać bo w e36 sa duze interfencje na złączu diagnostycznym

Powiem Ci ze jakies odczyty z ms40.1 powinny działać ale nie mam listy komend na nim :(
  • Odpowiedz