Wpis z mikrobloga

@lazzyday: nie bo nóż, tylko jednym jedynym powodem dla którego szanujesz innych ludzi a oblizujesz paluszki bo innych organizmach żywych jest świadomość. Ciało bez świadomości to kupa mięsa


@MPXD

Czyli kanibalizm i duszenie ludzi podczas snu/śpiączki oraz zabijanie ludzi z systemem Downa/dzieci są spoko?

nie ma żadnej organizacji pro life poza kościołem

Przecież to jawna bzdura.
  • Odpowiedz
  • 0
@saakaszi: Najbardziej mnie rozwala to, że prolajfy nie walczą na przykład o prawo do dobrowolnej sterylizacji lub jej ułatwienia. Wiadomo nie rozwiązałoby to w 100% problemu aborcji z którym tak walczą, ale na pewno w jakiś sposób by to ograniczyło.


@Koliat No #!$%@? Cię. Każda matka musi kiedyś zostać matka. Przecież po to właśnie istnieją. Aby zostać zapłodnienie i wydać purchle. Wtedy osiągają spełnienie i żaden awans, służbowy samochód i 15k
  • Odpowiedz
  • 0
@Anqerovv wiesz ile kosztuje jeden zabieg in vitro? Między 6 a 10 tysięcy. Wiesz że często podchodzi się do tego więcej niż raz? Wiesz że można do zabiegu podejść maksymalnie że dwa razy w roku? Że im kobieta starsza tym mniejsze szanse, że się powiedzie? Skąd młodzi ludzie którzy dopiero co się dorobili mieszkania mają wziąć następne kilkadziesiąt tysięcy na leczenie problemów z płodnościa? A rzad lekka rękę wywala hajs na naprotechnologie
  • Odpowiedz
  • 0
@Koliat No że pro life nigdy się nie zgodzi na legalna sterylizacje i jest to pobożne zyczenie. Nie wiem czego nie zrozumiałeś
  • Odpowiedz
@kt13: ja nic o sterylizacji nie pisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) afaik cały czas jest dostępna sterylizacja, czy się coś zmieniło? Na żądanie można przeciez
  • Odpowiedz
@lazzyday: nie. A wiesz dlaczego? Bo po pierwsze dzieci z Downem mają świadomość, osoby we śnie mają świadomość, a osoby w śpiączce: tak, jeśli nie ma możliwości że się obudzą to jak najbardziej wskazana jest eutanazja. Gdy jest możliwość że się wybudzą: zależy. Prawda jest taka że tak leżąc nie naruszają podstawowego prawa człowieka drugiej osoby, po za tym są już na tym świecie ludzie emocjonalnie z nimi związani.
Dopóki nie
  • Odpowiedz
  • 1
@MPXD A jeśli to nie jest kwestia 30 tylko 80k, bo tak się też zdarza
I wiesz ile państwo do tego dopłacało albo ile dokładają samorządy? Jak znajoma para brała udział w procedurze to dostali od państwa 2-3 tysiące na każdy zabieg, czyli 1/4 kosztów.

Ja nie jestem w stanie naraz wyłożyć 30k, mam stała pracę, mieszkam z partnerem wynajmujemy mieszkanie, mamy dochody około 5k netto na miesiąc. Ale najwidoczniej nie stać
  • Odpowiedz
@MPXD: @kt13: Dzięki za wyjaśnienie, miałem wrażenie że jest możliwy ten zabieg na zasadach podobnych jak wazektomia ale jednak nie, chyba że z medycznego punktu są zalecenia -.-
  • Odpowiedz
  • 1
@Koliat wazektomia jest w Polsce traktowana jako odwracalna i daje też 99% skuteczności, gdybyś chciał się trwale wysterylizowac, np sobie ujebujac jajka to też by ci nie pozwolono.
A u kobiety podwiazanie lub podciecie jajowodow traktowane jest niewiadomo dlaczego jako nieodwracalne. Czyli na równi że sterylizacja
  • Odpowiedz
@lazzyday: nie. A wiesz dlaczego? Bo po pierwsze dzieci z Downem mają świadomość, osoby we śnie mają świadomość, a osoby w śpiączce: tak, jeśli nie ma możliwości że się obudzą to jak najbardziej wskazana jest eutanazja. Gdy jest możliwość że się wybudzą: zależy. Prawda jest taka że tak leżąc nie naruszają podstawowego prawa człowieka drugiej osoby, po za tym są już na tym świecie ludzie emocjonalnie z nimi związani. Dopóki nie
  • Odpowiedz
@saakaszi: z punktu widzenia prolife in vitro to też w pewien sposób zabijanie, tzn przy in vitro nie wszystkie zygoty przeżywają i o to im chodzi - tak mi kiedyś tłumaczyli jak ich o to spytałam

Nie popieram tego zdania jak coś
  • Odpowiedz