Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Jak mocno są debilami, akurat tutaj mają rację. Jak ktoś nie ma hajsu na invitro to tym bardziej na wychowanie dziecka. Pod żadnym pozorem nie powinno to być finansowane z publicznych pieniędzy.
  • Odpowiedz
@MsChokesondick: Dla mnie dziwne jest pluć na ludzi co mają innye zdanie, sprawa jest dla mnie trudna co w tym dziwnego? Emocje odkładam na bok i staram się spojrzeć na sprawę z pozycji dziecka jak i matki, gdyby ta sprawa była prosta do zrozumienia to by w Polsce nie dochodziło do podziałów na jej tle, inna sprawa to jest taka czy chciałbym być po stronie ludzi co nienawidzą i plują
  • Odpowiedz
@Weronika1986: w Polsce dochodzi do podziałów, bo ludziom wyprano mózgi. Aborcja na żądanie była legalna do 1993. Jak sądzisz, dlaczego wcześniej nie dochodziło do podziałów?

Ta sprawa jest niezwykle prosta, ale projalferzy doprowadzili do tego, że ludziom się wydaje, że to jest jakiś ciężki temat.

Napisałam ci wyraźnie - nie mam problemu z poglądami innych, ale bycie pro-life to nie jest pogląd. To jest aktywne dążenie do mojej krzywdy, dlatego
  • Odpowiedz
@MsChokesondick: W jaki bezpośredni sposób oni Ci zagrażają?W jaki bezpośredni sposób oni ci zagrażają? Czy oni każą Ci ciążę donosić? Piszesz o bezpośrednim zagrożeniu jakby to Ciebie teraz dotyczyło. Według mnie można opluwać ideologię a nie ludzi bo ludzie są narzędziem w rękach ideologii, ludzie są omylni i jak myślisz czy szybciej zmienią zdanie jak ich oplujesz czy przekonasz argumentami? Rozumiem że wolisz ich opluwać bo Ci szkodzą w sposób
  • Odpowiedz
@Weronika1986: Oczywiście. Jeżeli zajdę teraz w niechcianą ciąże, bo pęknie mi gumka nie mogę jej legalnie usunąc. Granicę są zamknięte, nie mogę jechać do Czech. Muszę szukać jakiegoś podziemnego ginekologa, który w wątpliwych warunkach zgodzi się na zabieg, a konsekwencją źle przeprowadzonego zabiegu jest kalectwo lub śmierć.
  • Odpowiedz
@MsChokesondick: Czyli jak znajdziesz w niechcianą ciążę to wtedy będą oni bezpośrednim zagrożeniem a na razie są potencjalnym zagrożeniem, skoro wiesz że możesz zajść w niechcianą ciążę to czemu nie bierzesz pigułek lub nie masz spirali?
  • Odpowiedz
Dla mnie dziwne jest pluć na ludzi co mają innye zdanie, sprawa jest dla mnie trudna co w tym dziwnego? Emocje odkładam na bok i staram się spojrzeć na sprawę z pozycji dziecka jak i matki, gdyby ta sprawa była prosta do zrozumienia to by w Polsce nie dochodziło do podziałów na jej tle, inna sprawa to jest taka czy chciałbym być po stronie ludzi co nienawidzą i plują na innych za ich poglądy, wiem że fanatyzm podlewany negatywnymi emocjami bywa złudny i występuje po obu stronach barykady.


@Weronika1986: I tu powinieneś dojść do wniosku: jeżeli sprawa jest taka trudna, delikatna, i w sumie nie wiadomo kto ma rację (nie prawda, ale niech ci będzie) to może warto pozostawić tą decyzję osobie zainteresowanej, które za chwile może ponieść konsekwencje życiowe, fizyczne, psychiczne i społeczne zmuszania do noszenia ciąży i porodu? Może skoro sprawa jest dla ciebie trudna przyjmij, że nie powinno się na jej podstawie stanowić prawa mogącego zrujnować życie innych ludzi, i każda osoba z osobna dokona wyboru czy jest to dla niej trudne czy wręcz przeciwnie?

Emocje odkładam na bok i staram się spojrzeć na sprawę z pozycji dziecka jak i matki

Cóż, nie jesteś ani dzieckiem ani matką. Ale uwaga: matka jest osobą która nie musi "patrzeć z perspektywy", ma rozum (szok) więc może prolajfy nie muszą jej w tym na
  • Odpowiedz
@lazzyday: nie bo nóż, tylko jednym jedynym powodem dla którego szanujesz innych ludzi a oblizujesz paluszki bo innych organizmach żywych jest świadomość. Ciało bez świadomości to kupa mięsa
  • Odpowiedz
@MPXD: Dziękuję za obszerną perspektywę szkoda że w tak rozległym tekście nie znalazło się miejsca na moje jedyne Tobie zadane pytanie więc powtórzę cyt "@MPXD: Czy dla Ciebie głównym wyznacznikiem człowieczeństwa jest świadomość człowieka?"
  • Odpowiedz