Wpis z mikrobloga

@FargyssSterym jasne że mogą, wszystko zależy od wyobraźni montażysty. Należy zmierzyć woltomierzem jeśli masz takie podejrzenia ;)
Kolega miał w nowym mieszkaniu, tzw deweloperskim 3 fazy doprowadzne pod płytę indukcyjną za pomocą 2 przewodów YDY 3x2.5... pierwszy był L1, L2, L3, drugi N i PE ;)
@habik no i właśnie tak pewnie mam bo jakoś podobnie ale bardziej nieudolnie tłumaczył mi to sprzedający który tak samo się na tym zna jak ja.

Jak podepnę się multimetrem pod 0 na jednym przewodzie (niebieski ale nie wiem z ktoej wiązki) to na każdej fazie ma być 230? Czy coś pomieszkalem?
Jeżeli byłbyś tak uprzejmy i masz chwilkę napisać jak chłopu na miedzy jak to zmierzyć i interpretować wynik place dozgonną
@FargyssSterym i tak i nie, bo na ktrórymś niebieskim możesz też mieć fazę. W moim przypadku była ona nawet na zółto-zielonym. Jeśli gdziekolwiek wyjdzie Ci 400 V to masz tam międzyfazowe.
Następnie mierząc każdy z każdym znajdziesz N lub PE - jesłi będzie 230 V. Generalnie da się to znaleźć :D.
Masz różnicówkę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FargyssSterym: weź najprostsza probówkę i sprawdzaj po kolei. Na 3 powinna świecić i to masz 3 przewody L. Odznacz je sobie jakos np. czarną taśmą. Potem multimetrem jeden koniec do ktoregos z tych L i drugim sprawdzasz pozostale, jak wyskoczy na mierniku 230 to masz N.
Strzelam, że 2 brązowe i 1 niebieski to L, a drugi niebieski to N, pasiate obydwa PE.