Wpis z mikrobloga

Zrobiłem undervolting gtx`a 1070, tutaj krótka historia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Msi GTX 1070 Gaming X z pamięciami Samsunga

Na początku bawiłem się w podkręcanie zegarów, ale no temperatury - w poprzedniej karcie miałem ponad 80 stopni, nie chciałem tego powtarzać. Przez kilka dni leciałem na +60mhz na rdzeniu i +500 na pamięci, było ok, ale temperatury pod maksymalnym obciążeniem (w grach o 3-4 stopnie mniej) dochodziło do 74/75 stopni. Coś słyszałem przy okazji szukania karty o undervoltingu, postanowiłem spróbować.

Karta po dłuższym obciążeniu normalnie stała na około 1898/4000mhz, nie pamiętam dokładnych wartości. Na początku dałem napięcie 1v zmniejszone z 1.05v, było git, ale no jak działa to trzeba próbować dalej (w tle miałem cały czas odpalonego furmarka plus test gpu 3/4 rdzeni żeby zasymulować wymagającą grę. Cały czas było ustawione 1936/4314mhz. Doszedłem do 0.9v aż sfreezowało go po dwóch minutach. Odpaliłem Wiedźmina, ale było to samo xD Stabilnie, chociaż jeszcze nie jestem pewny, działa na 1923/4316mhz (mógłbym pewnie jeszcze podkręcić pamięci, ale nie chce mi się, ustawiałem w sumie wartości z dupy tak jak pisałem ten post xD). Testowałem to tylko w pół godziny Wiedźmina z wszystkim na maksa + hairworks i nie było żadnego problemu, temperatury w grze maks 67/68 stopni więc bardzo ładnie.

Jutro spróbuję to ogarnąć w Dishonored 2 albo W3 dłużej, jak będzie działać to będę bardzo zadowolony bo temperatury spadły o jakieś 7 stopni, zużycie prądu według GPU-Z o 20 wattów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #nvidia #gtx1070 #gtx #komputery
  • 3
@EpicElion: właśnie sprawdzałem, aż jestem zachwycony bo z poprzednią potrafiłem mieć samolot w pokoju xD A tutaj nawet 60% nie słychać praktycznie, mam trochę źle wyregulowane wiatraki w obudowie i one same działają głośniej
@oreze: mam 1060 6gb msi własnie gaming x i tez się bawiłem,to tylko podczas odpalania testu wentylatorów odpalał się samolot,podobnie w 2060 ;) a poza tym podatnośc na kręcenie i kultura pierwsza klasa