Wpis z mikrobloga

  • 255
Z racji na ogromne zainteresowanie zapraszam wszystkich na drugą część AMA z tematyki finansowej i inwestycyjnej. Ostatnio zainteresowanie było ogromne i dziękuję wszystkim którzy brali aktywny udział w naszej dyskusji. Od tego czasu dużo się zmieniło i coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, a kryzys finansowych nabrał realnych kształtów.

Z racji na dużą liczbę obserwujących oraz dużą aktywność postanowiłem zorganizować losowanie nagrody.
Każdy bez wyjątku kto zaplusuje ten wpis będzie brał udział w losowaniu a nagrodą będzie ubezpieczenie domu lub mieszkania do kwoty 300 zł. Nagrodę można wymienić na inną umowę finansową na przykład ubezpieczenie zdrowotne lub samochodu. Ostatni post zgromadził ponad 1000 plusów więc liczę na podobną statystykę także dzisiaj. Zawołam wszystkich plusujących jutro i od godziny 12 do 18 będę odpowiadał na wasze pytania. Zarówno te zadane pod tym wpisem jak i jutrzejszym.

Jeśli chodzi o moją osobę zajmuje się doradztwem finansowym i inwestycyjnym zarówno dla osób fizycznych jak i firm. Tematy z którymi najczęściej mam doczynienia to:
-gromadzenie oszczędności i ochrona ich przed inflacją
-optymalizacja kredytów hipotecznych i pomoc w zakupie nieruchomości
-optymalizacja podatkowa i układanie planów inwestycyjnych
-zabezpieczenie płynności finansowej i skuteczne przekazywanie majątku

To tylko wierzchołek góry lodowej i dużo o mojej pracy można dowiedzieć się z poprzedniego AMA w którym odpowiedziałem na ponad 100 pytań.
https://www.wykop.pl/wpis/48074363

Zapraszam także do zapoznania się z kilkoma tematami w komentarzach. Wolałam wszystkie osoby które wyraziły zainteresowanie pierwszą edycją.

Poradę ode mnie można uzyskać także w formie wideokonferencji lub mailowo kontaktując się ze mną w wiadomości prywatnej.

#ama #finanse #gospodarka #polityka #koronawirus #inwestycje #gielda #ekonomia
droetker4 - Z racji na ogromne zainteresowanie zapraszam wszystkich na drugą część AM...

źródło: comment_1586433731P31W1ccK5tkSyj7Ba5HslH.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@droetker4: jak wg Ciebie spadek dostępności mieszkań do kupna dla przeciętnego konsumenta ( wzrost bezrobocia, ewentualna ostrzejsza polityka kredytowa ) wpływa na popyt na rynku wynajmu w większych miastach?
  • Odpowiedz
@droetker4: Czy oczekiwana bardzo wysoka inflacja oznacza, że to dobry czas na zakup obligacji indeksowanych inflacją? Gdzieś słyszałem, że opłaca się to tylko do poziomów inflacji około 7%. Co o tym sądzisz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@droetker4: czy w obecnej sytuacji związanej z epidemią jest szansa na to że dolar przestanie być walutowa zaliczeniową dla całego świata
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@droetker4: jak wyglada kwestia kredytu w sytuacji wysokiej (powyzej 5% rocznie) i roznacej inflacji? Bardziej oplaca sie brac czy splacac? I dlaczego?
  • Odpowiedz
Czy przewidujesz upadek jakiejś globalnej korporacji? Wielkie korpo mimo, że mają spore poduszki finansowe to mają również milionowe wydatki co miesiąc a obecnie (wiele z nich) zerowe wpływy (fabryki stoją, sprzedaż stoi) Co myślisz o pozycji wielkich firm, a szczególnie tych, które dają setki miejsc pracy w Polsce?
  • Odpowiedz
-zwolnienia z ZUS dla większego grona przedsiębiorstw, a także wsparcie dla fundacji, spółdzielni socjalnych oraz stowarzyszeń. Rząd proponuje objęcie tym programem firm zatrudniających od 10 do 49 pracowników.


@droetker4: Bądź dokładny, bo wprowadzasz w błąd. Zwolnienia z 50% ZUS i to tylko za 9 pracowników (nawet jak zatrudniasz 49).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@droetker4: co się stanie z walutą? Obecnie dodruk praktycznie wszędzie na niespotykaną skalę, giełdy mimo złych wyników rosną? Czy myślisz że po chwilowej deflacji będzie wielka inflacja typu 10%?
  • Odpowiedz
@droetker4: Ok, na waluty safe heaven i złoto jest już za późno, więc co w takim razie poradziłbyś zwykłemu Kowalskiemu, który ma odłożone 5-15tys. PLN na czarną godzinę i nie chce aby z dnia na dzień oszczędności, które odkładał jakiś czas były warte jedną wypłatę?

Z tego co wiem, wszelkie lokaty są nieopłacalne. Już nie chodzi o zysk, a o to by nie stracić :)
  • Odpowiedz
@droetker4: Ok, na waluty safe heaven i złoto jest już za późno, więc co w takim razie poradziłbyś zwykłemu Kowalskiemu, który ma odłożone 5-15tys. PLN na czarną godzinę i nie chce aby z dnia na dzień oszczędności, które odkładał jakiś czas były warte jedną wypłatę?


Z tego co wiem, wszelkie lokaty są nieopłacalne. Już nie chodzi o zysk, a o to by nie stracić :)

+1, też się spóźniłem na
  • Odpowiedz
@droetker4: jak Twoim zdaniem będzie zachowywać się złoto w najbliższych miesiącach? Z jednej strony masowy dodruk pieniądza powinien cenę windować do góry, ale z drugiej czy w takim rodzaju kryzysu kruszce będą w ogóle potrzebne?
  • Odpowiedz
@droetker4: gdzie przewiadujesz migracje kapitału z rynków rozwiniętych, mam na myśli nie odpowiedź EM. A jaki obszar według ciebie był by ciekawsza inwestycją, czy to Europa wschodnia( Polska Rosja) czy Azja - (Chiny Singapur Honk-Kong). Jaki obszar geograficzny wybrać i mieć pewność że „ wskoczyłem do odpowiedniego pociągu”. Oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, waluta, geopolityka, stopień rozwoju itd itd
  • Odpowiedz