Wpis z mikrobloga

Polska policja w końcu dostała zadanie które może wypełniac w 100% skutecznie i z przyjemnością. Karanie mandatami za wszystko według własnej interpretacji to jest to na co czekali latami. Nie trzeba się tłumaczyć, nie trzeba dyskutować o paragrafach tylko cyk mandacik bo tak.

W końcu poczuli się ważni, potrzebni i co najważniejsze w końcu poczuli że mają władzę.

A jak trzeba ścigać złodzieji czy bandytów za pobicia to po 2 tygodniach umorzenie bo nie można wykryć sprawcy. To nie to co groźny rowerzysta czy obywatel myjący brudne auto.

#koronawirus #policja
  • 192
@Raii: @jajcek: i żeby nie było, fragment ze strony kwp w Gdańsku:
http://bip.gdansk.kwp.policja.gov.pl/KPG/sluzba-w-policji/informacje-dla-kandydat/30596,Co-to-jest-Policja-jakie-ma-zadania-i-dlaczego-warto-zostac-policjantem.html

Policjant (funkcjonariusz Policji) zgodnie ze słowami roty ślubowania (art. 27 ust. 1 Ustawy z dnia 6.04.1990r o Policji):

...

chroni ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny,


Teraz dotarło czy nadal nie rozumiecie?
@ksiak: Rozumiesz to czy nie, że nie ty i wykopki o tym decydują co jest, a co nie jest? Musi to dotrzeć do głowy, bo inaczej narazisz się na spore konsekwencje finansowe.
Zatem polecam udać się do jakiegoś miasta gdzie policja ma kamery i czekać na "wspólną rozmowę" potem kilka dni na decyzję sanepidu i zapłacenie sowitej kary. Chłopie tu tylko chodzi o to żeby ludzie nauczyli się myśleć co robić
@Krupier: no to właśnie ustawodawca wprowadzający nieprecyzyjne obostrzenia wprowadza harmider, przez co organy policji nie wiedzą co mają robić, w jednych regionach Polski karzą, w drugich puszczają płazem. Policja powinna mieć jasno powiedziane co i jak, z resztą przecież rządzący widzą co się dzieje, a mają to w dupie, ba, pewnie nawet im na rękę rozdawanie mandacików na lewo i prawo bo trochę kasy zawsze do budżety wleci¯\_(ツ)_/¯
@ksiak: Typie pytam się co da Ci taki protokół z zatrzymania bo ciekaw jestem. Nie sraj żarem. Sam bym odmówił przyjęcia mandatu niech się pałują.
Rozumiesz to czy nie, że nie ty i wykopki o tym decydują co jest, a co nie jest?


@Raii: A przeczytałeś to co Ci wkleiłem, czy nadal będziesz twierdził, że Policji nie obowiązuje konstytucja i inne bzdury o jej nie przestrzeganiu?
przez co organy policji nie wiedzą co mają robić


@BooB: ale to własnego mózgu nie mają? Mogą podjechać na taką myjnie czy do rowerzysty i powiedzieć: "proszę pana, jest niebezpiecznie, niech pan uważa i stara się ograniczać takie działania, dziękuję" zamiast "a co to za zgromadzenie, dowodzik proszę, mandat będzie".

Mogą czy nie mogą? Oczywiście, że mogą tym bardziej, że jeszcze niedawno gdy bidulki protestowali to był "strajk pouczeń" gdy kogoś
@ksiak: Jednak jesteś twardogłowy, pokaż mi fragment gdzie napisałem o tym, że ich nie obowiązuje, bo inaczej Cię zgłoszę za spam ( ͡° ͜ʖ ͡°) nadinterpretujesz sprawę to, że ich nie OBCHODZI nie znaczy, że ich nie OBOWIĄZUJE, to że mają to gdzieś -> nie masz na to wpływu, to że dostaniesz karę -> nie masz na to wpływu
to co powiesz i jak się wytłumaczysz w
@Krupier: no tak, tylko obostrzenia trwają już w #!$%@? czasu, nie ma już w Polsce człowieka który by nie widział o tym że ma siedzieć na dupie w domu i tyle, były artykułu że policja coraz bardziej będzie działać restrykcyjnie:
https://www.wykop.pl/ramka/5430217/policja-czas-pouczen-sie-skonczyl-wysokie-mandaty-za-odpoczynek-w-parkach/

Ludzie już wiedzą co im grozi, powiedzmy za mycie auta (oczywiście pomijam tutaj sens karania za mycie auta), ale wiedząc że mogę dostać za to mandat, to jednak go nie
@Raii: typie, jesteś KOLEJNYM trollem który sieje ferment, nawet na studiach prawniczych uczą że prawo w polsce reguluje konstytucja i odpowiadające sytuacji ustawy, konstytucja przewiduje na stan zagrożenia epidemiologicznego stan nadzwyczajny bez którego KAŻDE ograniczenie swobód obywatelskich jest złamaniem prawa

prawo u nas jest logiczne