Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
#finanse #koronawirus #banki

Czemu ludzie mówią, żeby wypłacać pieniądze z banków?

Że państwo zabierze?

Bo jak będzie inflacja, to żadna różnica czy trzymam je w banku czy w domu.

A jak będą chcieli zabrać jak kiedyś w Grecji, to i tak będą mogli (zamiast z konta, to obowiązkowy "podatek" - bez znaczenia gdzie masz oszczędności).

Nawet jakbym chciał je wypłacić, to gdzie mam je trzymać? W domu pod łóżkiem? Dużo większe prawdopodobieństwo, że ktoś może mnie okraść.

A może wymiana na inną walutę np. dolara? Ale bez sensu teraz kupować, bo wysoki kurs. Jak się wszystko skończy za kilka miesięcy, to kurs wróci do normy, a ja na tym dużo stracę.

Czyli najlepsze wyjście, to dalej trzymać w banku.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kwiatsloneczny: no to mówię, że jak będą chcieli zabrać, to żadna różnica czy z konta bankowego czy z oszczędności z domu. Wystarczy wprowadzić odpowiednie prawo, że każdy ma ileś oddać (a wiadomo kto ile ma, bo przecież nikt normalny na czarno nie robi). Tak samo jak podatek. Jak dostajesz wypłatę do ręki zamiast na konto, to podatki też musisz płacić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeoLawson: że na Cyprze zabrali kiedyś część środków jak w Grecji?

Czy żeby przenieść tam swoje oszczędności? W jakiej walucie?

O Cyprze wiem tylko tyle, że tam są niskie podatki i niektóre firmy z IT mają tam wirtualne siedziby, żeby oszczędzać na podatkach.
  • Odpowiedz
@mk321: a po co państwu Twoje pieniądze w banku? Jak potrzebujemy hajsu to drukujemy obligacje które skupuje NBP i co najwyżej hajs w banku straci na wartości ale tak samo straci w skarpecie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeoLawson: te 100k euro to rozumiem, że chodzi o bankowy fundusz gwarancyjny, bo jest do tej kwoty.

Jak ktoś ma powyżej, to może po prostu wystraszy trzymać w kilku bankach (nadal w złotówkach)?

Żeby to nie wystarczyło, to ktoś musiałby mieć naprawdę dużo, żeby za mało banków było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oiomek: no dokładnie. Czyli nie ma sensu wypłacanie i trzymanie w złotówkach w domu.

Jak już to inne waluty, ale na tym można stracić na kursie. I nawet jak, to też w banku trzymać w tych innych walutach, a nie w domu.
  • Odpowiedz